W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się Turniej Niepodległości o Puchar PGE, który będzie symbolicznym dokończeniem rozgrywek ligowych z 1939 r., przerwanych wybuchem wojny. W imprezie wezmą udział drużyny Ruchu.
W turnieju, którego areną będzie stadion Polonii Warszawa, zagrają dzieci z roczników 2008 i 2010. Do rywalizacji staną kluby, które w 1939 r. występowały w ekstraklasie: Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Pogoń Lwów, AKS Chorzów, Warta Poznań, Cracovia Kraków, Polonia Warszawa, Garbarnia Kraków oraz gościnnie Lechia Gdańsk i Pogoń Kraków.
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim - Ruch 29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch 08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
11.07 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
24.07/26.07 - 1. kolejka I ligi
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na