strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
Co z tym Ruchem?
  • Data: 22.05.19; 09:43  Dodał: Bogdan Kalus
Długo się zbierałem do napisania tego "felietonu", ale po poniedziałkowej Gali Ekstraklasy, kiedy wielu byłych piłkarzy, trenerów Ruchu oraz wiele innych osób niezwiązanych z naszym klubem pytało: "Co z tym Ruchem?", nie wytrzymałem i postanowiłem siąść do klawiatury i podzielić się z Wami Czytelnikami moimi subiektywnymi odczuciami w tej sprawie.

Nim zacznę roztrząsać temat ostatniego sezonu, wrócę do sezonu 2016/17, który był ostatnim sezonem Niebieskich w ekstraklasie (moim zdaniem na długie lata). Kiedy Waldek Fornalik zwrócił uwagę na problemy drużyny, podjęto szybko decyzję o zastąpieniu "Kinga", "Guciem" Warzychą. Moim zdaniem to pierwszy kolosalny, aczkolwiek nie ostatni błąd ówczesnego prezesa. Wystarczyło na ostatnie siedem kolejek zatrudnić TRENERA, bo przy całym szacunku dla "Gucia", Krzysiek Warzycha trenerem nie był, nie jest i nie będzie. Z jakich powodów została zatrudniona legenda Ruchu na tym stanowisku, ptaszki nie tylko w Chorzowie ćwierkały. Spadliśmy z Ekstraklasy, trudno...

Wtedy już było wiadomo, że po rządach pana S. zostały długi jak z Chorzowa do Aten. Nie można było wtedy powiedzieć "pas?", i zacząć jak Widzew, ŁKS, GKS Katowice czy Polonia Warszawa od zera, bez długów? Podejrzewam, że w tej chwili bylibyśmy w 2 lidze... Skoro jednak podjęto decyzję o "honorowym" załatwieniu sprawy, to dlaczego pozbyto się z drużyny takiego piłkarza jak Łukasz Surma? Przecież spokojnie można się było z nim dogadać. Proszę sobie spojrzeć na wyniki Ruchu w 1 lidze, zwłaszcza w rundzie jesiennej. Ile punktów straciliśmy w końcówkach spotkań? Moim zdaniem z Łukaszem byłoby inaczej, zastawiłby się, przewrócił na piłkę, przytrzymał grę, zwolnił kiedy trzeba, bo to właśnie robi doświadczony zawodnik w takich momentach, a i Maciek Urbańczyk przy jego boku byłby innym Maćkiem Urbańczykiem.

Kolejny błąd moim zdaniem, to pozwolenie na zrobienie sobie prywatnego folwarku transferowego Eugeniuszowi Kamińskiemu, który nasprowadzał tyle szr DEBILIZMotu, że kilka autokomisów w Chorzowie miałoby co robić. Oczywiście jako licencjonowany manager brał za ten szrot sowite prowizje. No cóż, ręka rękę myje.

Zatrudnienie, przesympatycznego skądinąd Argentyńczyka Rochy, który był trenerem dwadzieścia lat temu, to tak jakby dać naprawiać Mercedesa mechanikowi od Polonezów czy dużych Fiatów. Nie te czasy, nie te metody, nie te części, nie ten silnik. Pachnie mi tu więc kolejnym "układem". Kiedy rok temu żegnaliśmy zaplecze ekstraklasy, chyba nawet najbardziej czarnowidzącym kibicom Ruchu, nie śniło się, że to nie koniec. Niestety lawina błędów ruszyła na dobre. Kiedy okazało się, że nie mamy co marzyć o awansie, to przynajmniej utrzymamy się na TRZECIM poziomie rozgrywkowym.

Hurraoptymiści po wygranych wszystkich zimowych sparingach, już nawet zaczynali liczyć ile punktów brakuje do trzeciego miejsca. Udzielając wtedy wywiadu Zbigniewowi Cieńciale, powiedziałem, że w sezonie 1995/96 Niebiescy też wygrali wszystkie sparingi, a w czerwcu po raz drugi w historii spadli z Ekstraklasy, oby to się nie powtórzyło!!! Niestety byłem złym prorokiem...

Jednak jak można było w przerwie zimowej sprzedać najlepszego zawodnika tej drużyny, Mateusza Bogusza, za czapkę gruszek, nie zapewniając sobie klauzuli o procentach z następnych transferów? AMATORKA!!! Jak można było, po sprzedaży Bogusza, sprzedać jeszcze najlepszego strzelca drużyny Artura Balickiego? DEBILIZM!!! Że o nieprzedłużeniu kontraktu z Jakubem Kowalskim nie wspomnę. Kto miał strzelać gole? Goście ściągani z rezerw Miedzi Legnica? Przecież wiosną w 13 meczach, piłkarze Ruchu strzelili aż 10 goli, z czego 4 boczny obrońca. Mało tego, z tych goli tylko jednego zdobył nominalny napastnik!!!

Pytam Pana Marka Mandlę, co wnieśli do drużyny ściągnięci do niej zimą Panowie: Zieliński, Duchowski, Mokrzycki, Budek, Idzik? Żeby było sprawiedliwie, pytam także odpowiedzialnych za transfery wcześniejsze: Paweł Wojciechowski, ulubieniec Pana Kamińskiego Jaworski, Zawal? I wielu, wielu innych? Nie można było grać tymi, którzy już "załapywali" się składu - Sikorą, Słomą czy Nowakowskim? No pewnie nie, bo kto przytuliłby prowizję!!!

Poza tym, pytam tych, którzy zatrudnili Pana Marka Mandlę, jaką legitymację do bycia dyrektorem sportowym takiego klubu jak Ruch Chorzów miał Pan Marek? Prowadzenie Walki Makoszowy przed wielu laty? To chyba jakiś żart!

Z tego co wiem, bliski do powrotu do Ruchu był Łukasz Janoszka, i dlaczego jest w Mielcu? Jak można było, będąc klubem z najwyższym (na papierze) budżetem w 1 czy w 2 lidze, z niej spaść? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, bo się na tym nie znacie!!! Jak się nie znam na produkcji gwoździ, to robię śrubki. Tylko, że na produkcji śrubek się pewnie nie zarabia tak, jak na byciu działaczem sportowym.

Teraz oczekiwałbym, jako wieloletni kibic tego klubu, od Panów żebyście Panowie albo naprawili to co spieprzyliście i to jak najszybciej, albo miejcie jaja i honor, i dajcie sobie z tym spokój. Zresztą z 3 ligi o awans wyżej, jest znacznie trudniej, bo wchodzi tylko jedna drużyna, a Ruch jak co roku, ponoć ma zacząć od minusowych punktów. A spadkowicze z 2 ligi czyli ROW Rybnik i Rozwój Katowice, będą w nadchodzącym sezonie znowu rywalami Niebieskich. Nie wiem, czy o tym wiecie? Ale kto by się tam tym przejmował...

Z Niebieskim pozdrowieniem,
Bogdan Kalus

P.S. Byli piłkarze Ruchu zajmują pewne stanowiska w dość niezłych klubach. Np. Piotr Włodarczyk jest dyrektorem w Arce Gdynia, Łukasz Surma jest trenerem Soły Oświęcim, Wojtek Grzyb też trenuje 4 ligę. Może by skorzystać z ich pomocy?Jedenastka 100-lecia Ruchu Chorzów
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka III ligi - 08.03.2020 r. godz. 13:00, Lubin
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
M. Zarychta »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:1
ZAGŁĘBIE II - RUCH
 Sypek 53'  Idzik 9'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
ROZGRYWKI III LIGI ZAWIESZONE DO 26 KWIETNIA Z UWAGI NA POTENCJALNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA SPOWODOWANE ROZPRZESTRZENIAJĄCYM SIĘ KORONAWIRUSEM COVID-19.
REKLAMA
TV NIEBIESCY
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik16
   Jakub Nowak5
   Mateusz Bartolewski4
   Mateusz Winciersz4
   Tomasz Hołoś2
   Daniel Paszek9
   Mariusz Idzik5
   Tomasz Podgórski5
   Mateusz Bartolewski2
   Adrian Dąbrowski2
ŻÓŁTE KARTKI
   Marcin Kowalski7
   Mateusz Bartolewski5
   Tomasz Foszmańczyk4
   Bartłomiej Kulejewski4
   Michał Mokrzycki4
   Mateusz Lechowicz3
   Jakub Nowak3
   Daniel Paszek3
   Tomasz Podgórski3
   Mateusz Iwan2
PLAN PRZYGOTOWAŃ
08.01 - 01.02 - treningi w Chorzowie
24.01 g. 17:00 - sparing: Ruch 3:2 Sparta Lichtenberg
25.01 g. 11:00 - sparing: Szombierki Bytom 0:4 Ruch
01.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 0:1 Garbarnia Kraków
03.02 - 08.02 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
05.02 g. 11:00 - sparing: Ruch 1:4 GKS Tychy
08.02 g. 11:00 - sparing: Ruch 1:1 Hutnik Kraków
11.02 - 06.03 - treningi w Chorzowie
15.02 g. 12:00 - sparing: MFK II Karvina 0:5 Ruch
19.02 g. 17:00 - sparing: Ruch Radzionków 0:6 Ruch
22.02 g. 14:00 - sparing: Zagłębie Sosnowiec 3:3 Ruch
29.02 g. 12:00 - sparing: Ruch 4:2 Szczakowianka
08.03 g. 13:00 - 18. kolejka III ligi: Zagłębie Lubin - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYSZLI
Łukasz Janoszka (Stal Mielec)
Piotr Kwaśniewski (Gwarek Ornont.)


PRZYJDĄ?
Mateusz Bilczewski (UKS Ruch Chorzów)
Wiktor Cioch (AP Ruch Chorzów)
Mateusz Gajda (Śląsk Święt.)
Kacper Kawula (Bytovia Bytów)
Jakub Siwek (AP Ruch Chorzów)
Jakub Słota (AP Ruch Chorzów)
ODESZLI
Daniel Iwanek (zespół juniorów)
Olivier Lazar (Rozwój?)
Mateusz Machała (GKS Tychy?)


ODEJDĄ?
Adrian Dąbrowski (Broń Radom?)
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka III ligi - 08.03.2020 r. godz. 13:00, Lubin
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
M. Zarychta »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:1
ZAGŁĘBIE II - RUCH
 Sypek 53'  Idzik 9'
REKLAMA
NOWOŚCI
07.08.19 | Sztab | Aktualizacja
07.08.19 | Kadra | Aktualizacja
17.07.19 | Informacje | Aktualizacja
17.07.19 | R. wiosenna | Aktualizacja
17.07.19 | R. jesienna | Aktualizacja
17.07.19 | Pełny terminarz | Aktual.
REKLAMA
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
REKLAMA
TABELA
1. Śląsk II Wrocław 37
2. Polonia Bytom 33
3. Ruch Chorzów 31
4. MKS Kluczbork 30
5. Rekord Bielsko-Biała 29
6. Ruch Zdzieszowice 29
7. Gwarek Tarnowskie Góry 28
8. Pniówek Pawłowice Śląskie 27
9. Górnik II Zabrze 27
10. Lechia Zielona Góra 26
11. Ślęza Wrocław 25
12. Foto-Higiena Gać 24
13. Miedź II Legnica 22
14. ROW 1964 Rybnik 22
15. Stal Brzeg 19
16. Zagłębie II Lubin 14
17. Piast Żmigród 14
18. LZS Starowice Dolne 4
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2020 | Polityka prywatności