Tym razem, aby wziąć udział w wydarzeniu kibicowskim roku nie trzeba było jechać do Wiednia. Wystarczyło pojawić się na Cichej w dniu 18 marca i mocno dopingować "Niebieskich" w 94. Wielkich Derbach Śląska. W tym dniu rywalizowały ze sobą wydarzenia na boisku z atmosferą na trybunach. W drugiej połowie siły zostały połączone i w Chorzowie zdarzyło się coś niesamowitego.
"To jest show. To jest show, tak". Pierwsze miejsce w głosowaniu na wydarzenie kibicowskie roku 2011.
Na wygrane 3:0 spotkanie z Górnikiem i panującą na nim atmosferę kibice Ruchu oddali 51% głosów, czyli tak zwaną bezwzględną większość. W jednej z wcześniejszych sond 55% sympatyków Niebieskiej eRki uznało to spotkanie najlepszymi Wielkimi Derbami Śląska po powrocie Ruchu do Ekstraklasy. Według 60% głosujących był to również najlepszy mecz piłkarzy w całym ubiegłym sezonie, a według 54% "numer jeden" pod względem panującej atmosfery.
Warto odnotować, że 20% głosów zgromadziło powitanie piłkarzy po zwycięstwie odniesionym w wyjazdowych WDŚ nr 95. W Zabrzu "Niebiescy" wygrali 1:2, co spowodowało, że na autobus z piłkarzami czekał tłum kibiców. Śpiewom i zabawie nie było końca. Co ciekawe, bramki tak jak w 94-tych WDŚ "Niebiescy" strzelali tylko w drugiej połowie. Zapamiętamy także zwycięstwo nad Legią, na które sympatycy Ruchu oddali 7% głosów. W Warszawie wcale nie było inaczej niż w spotkaniach z Górnikiem. To do Ruchu należała druga połowa spotkania. "Niebieskim" nie tylko udało się podczas jej trwania odrobić straty, ale i zadać cios przesądzający o prestiżowym zwycięstwie.
Powitanie piłkarzy po zwycięstwie 1:2 w 95 WDŚ rozegranych w Zabrzu. Drugie miejsce w głosowaniu na wydarzenie kibicowskie roku 2011.
Legia - Ruch 2:3. Trzecie miejsce w głosowaniu na wydarzenie kibicowskie roku 2011
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch 21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch 26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 - sparing: Ruch - Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na