strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Dziwne sytuacje
  • Data: 01.10.11; 15:38 (akt. 16:35)  Dodał: Mayday
Rewelacyjny jak dotąd Widzew poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Łodzianie w sobotnie popołudnie ulegli przyjaciołom z Chorzowa i dali się im wyprzedzić w ligowej tabeli.

Sobotnia wygrana chorzowian oznacza dla nich nie tylko cenną zdobycz punktową. Jest także przełamaniem feralnej passy - Ruch po raz ostatni wygrał z Widzewem dekadę temu! Po czarnej serii sześciu porażek ostatnie cztery mecze obu ekip kończyły się podziałem punktów. Tym razem mecz przyjaźni miał zupełnie inny przebieg.

Na trybunach stadionu, któremu w piątek wybiła 76 wiosna od uroczystego otwarcia, nie brakowało czerwonych i niebieskich koszulek, wspólnie tworzących atmosferę spotkania. Jednak tuż pod nimi, na zielonej murawie, przyjacielsko już nie było.

Już w 7 minucie prowadzenie mogli objąć goście, którzy zdominowali pierwsze minuty spotkania. Doszło do prawdziwego oblężenia bramki Michala Peskovicia (był to dla niego pierwszy ligowy występ w bieżących rozgrywkach). Golkiper z opałów wyszedł obronną ręką, ale pomóc musieli mu koledzy - w kulminacyjnym momencie akcji z linii bramkowej piłkę z całą mocą wystrzelił Rafał Grodzicki.

"Niebiescy" stopniowo dochodzili do głosu i w końcu znaleźli drogę do celu. Łukasz Janoszka próbował lobować mur przy rzucie wolnym, ale odbita piłka spadła pod nogi Marcina Malinowskiego. Pomocnik huknął prawą nogą, nastrzelił Macieja Jankowskiego, a kompletnie zmylony Maciej Mielcarz musiał wzrokiem odprowadzić piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund potem Jankowski stanął przed szansą podwyższenia rezultatu, ale pomylił się o centymetry.

Wydawało się, że przyzwoicie sprawujący się przyjezdni po przerwie spróbują odważnie odrobić straty. Szybko, bo już w 50 minucie, zdeprymował ich Jankowski - po precyzyjnym podaniu Malinowskiego uciekł parze defensorów i z zimną krwią posłał piłkę do bramki. Należy podkreślić, że w tym trafieniu, jak i w całym zwycięstwie niebagatelny udział miał właśnie "Malina". - To co działo się po meczu podkreśla, jak ważną role dziś odegrał - w ten sposób trener Waldemar Fornalik nawiązał do owacyjnego pożegnania schodzącego do szatni Malinowskiego.

- Do straty pierwszej bramki gra układała się po naszej myśli. Po bramce nałożyły się na siebie dziwne sytuacje i skończyło się, jak się skończyło - wzruszał ramionami trener łodzian, Radosław Mroczkowski. "Dziwne sytuacje" były określeniem przede wszystkim fatalnych błędów Ugochukwu Ukaha. Stoper Widzewa spóźniał się niemal przy każdej interwencji, musząc ratować się faulem.

Dwukrotnie zagrał nieczysto w polu karnym. Gdy interweniował ręką w obrębie "szesnastki", sędzia nie zareagował. Ale w 66 minucie dostrzegł bezmyślny faul Ukaha na Janoszce i bez wahania ukarał obrońcę żółtym kartonikiem, a że było to już jego drugie "żółtko", musiał opuścić plac gry. Karnego nie wykorzystał Wojciech Grzyb, ale do futbolówki "wyplutej" przez Mielcarza dopadł Arkadiusz Piech. - Powtarzam, że jeśli już się karnego nie wykorzystuje, to trzeba to zrobić tak, by była szansa na dobitkę. Dziś to Arek wyrósł nagle spod ziemi - uśmiechał się Grzyb.

Chorzowianie prowadząc 3:0 spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Nie ustrzegli się jednak błędu - po niepewnej interwencji Peskovicia obrońców ubiegł Piotr Grzelczak i zmniejszył rozmiary porażki. - Niepotrzebnie. Lepiej byłoby, gdybyśmy zakończyli mecz na zero z tyłu - mówił z niedosytem Pesković.

Teraz przed ligowcami dwutygodniowa przerwa, spowodowana meczami kadry narodowej. Ruch jest na fali wznoszącej, ale Rafał Grodzicki dostrzega pozytyw tej sytuacji. - Trochę szkoda, że czeka nas przerwa, ale za to mamy szansę poprawić błędy, które ostatnio popełnialiśmy.

Ruch Chorzów 3:1 (1:0) Widzew Łódź

Bramki: Jankowski 28', Jankowski 50', Piech 67' - Grzelczak 70'

W 67. minucie Wojciech Grzyb nie wykorzystał rzutu karnego (Maciej Mielcarz obronił).

Żółte kartki: Lewczuk - Dudu, Bieniuk, Ukah

Czerwona kartka: Ukah 66' (za drugą żółtą)

Składy:

Ruch: Pesković - Lewczuk, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Grzyb (88' Smektała), Malinowski, Lisowski, Janoszka (81' Zieńczuk) - Jankowski (68' Abbott), Piech.
Rezerwowi: Perdijić, Burliga, Josl, Grzelak.

Widzew: Mielcarz - Budka, Ukah, Bieniuk, Dudu - Okachi (59' Abbes), Pinheiro (46' Mroziński), Panka, Dżalamidze, Ostrowski - Grzelczak (71' Wrażeń).
Rezerwowi: Kaniecki, Radzio, Duda, Bartkowski.

Sędzia: Tomasz Garbowski (Opole)

Widzów: 6.800 (w tym około 2.000 kibiców Widzewa)

17.01 g. 11:30 - sparing: Polonia Bytom 1:1 Ruch
20.01 - 01.02 - zgrupowanie w Belek (Turcja)
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY