strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Postawią na ofensywny futbol
  • Data: 30.04.11; 11:45  Dodał: Luki
Spotkanie "Niebieskich" z Cracovią odbędzie się w Święto Pracy, a to powinno być dla piłkarzy dodatkową motywacją. Dla podopiecznych trenera Fornalika będzie to pierwszy mecz, jaki rozegrają na własnym stadionie po dwutygodniowej przerwie.

Ruch dzięki udanym wyjazdom do Łodzi i Kielc dopisał do swojego konta kolejne cztery punkty. Natomiast Cracovia, która w tabeli rundy wiosennej zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 12 punktów (Ruch jest trzeci z 14 punktami na koncie), znacznie zbliżyła się w ogólnym zestawieniu (na 3 punkty) do Arki Gdynia i Polonii Bytom. Widmo spadku nadal spogląda w oczy krakowskiemu zespołowi, dlatego każdy kolejny mecz jest dla niego meczem o wszystko.

» Mecz Ruch - Cracovia na Facebooku. Zaproś znajomych!

"Pasy" przyjadą do Chorzowa, by przełamać sześćdziesięcioletnią niemoc przy Cichej. 1 kwietnia 1951 roku to nie tylko data Prima Aprilis, ale także ostatniego zwycięstwa Cracovii w meczu z Ruchem na jego stadionie. "Niebiescy" przegrali 1:2, a bramkę zdobył Gerard Cieślik, dla którego niedzielna wygrana byłaby znakomitym prezentem na 84 urodziny. Warto zaznaczyć, że 60 lat temu oba zespoły grały pod zmienionymi szyldami - Ruch był Unią, a Cracovia Ogniwem. Statystyka meczów z "Pasami" znacznie przemawia na korzyść chorzowian - 33 wygrane, 14 remisów i 17 porażek.

Obecny stan rzeczy zamierza zmienić trener Jurij Szatałow. - Jeżeli pojedziemy się bronić i wstawimy "autobus" w pole karne to przywieziemy "piątkę" straconych bramek... Mamy dobrych ofensywnych zawodników i w dalszym ciągu będziemy stawiać na ofensywny futbol - mówi. Wtóruje mu Waldemar Fornalik. - Cracovia ma mocniejszy zespół niż jesienią i pokazują to wyniki. Widać, że profesor Janusz Filipiak nie żałował grosza na wzmocnienie drużyny. Pomijając dwa ostatnie mecze z Arką Gdynia i Zagłębiem Lubin, rywal spisywał się dobrze, wygrywał domowe mecze.

» Sprawy organizacyjne przed meczem

Trener Fornalik nie może narzekać na brak któregoś z zawodników, bowiem w szeregach "Niebieskich" wszyscy są zdrowi. Niewiadomą jest jedynie forma Bronowickiego i Straki, którzy wracają do szerokiej kadry. Decyzję o włączeniu ich do meczowej osiemnastki szkoleniowiec zostawił na ostatnią chwilę. Natomiast do składu Cracovii wracają trzej zawodnicy: Radomski, Suart i Bartczak. Zabraknie jedynie Łukasza Nawotczyńskiego, który rozegrał w rundzie wiosennej tylko cztery spotkania, ale był wyróżniającym się graczem linii defensywnej krakowian, miał nadzieję wrócić do składu "Pasów" po miesięcznej nieobecności. Doznał tego samego urazu - naderwania mięśnia, ale w innym miejscu, dlatego przerwa zawodnika może być znacznie dłuższa.

Kontuzje nie są jedynym zmartwieniem włodarzy Cracovii. Sporym problemem jest także udział Łukasza Mierzejewskiego w aferze korupcyjnej. Chodzi o ustawienie meczu Zagłębia Lubin właśnie z Cracovią w 2006 roku. Zawodnik został ostatnio włączony do meczowej kadry, ale zasiadł jedynie na ławce rezerwowych. - Nie jestem prokuratorem, skoro klub go nie zawiesił, to oznacza, że mogłem wziąć go pod uwagę - broni swojej decyzji Jurij Szatałow. Sprawę skomentował też szef klubu, Janusz Filipiak. - O tym, czy Łukasz Mierzejewski ma grać czy nie, decyduje PZPN a nie klub - mówi prezes Cracovii.

» Informacje o sprzedaży biletów

Zawodnicy Ruchu mają świadomość, że tym razem nie wchodzi w grę zlekceważenie rywala tak, jak to się stało w meczu z bytomską Polonią. - Po ostatnim meczu domowym z Polonią Bytom mamy nauczkę. Do każdego meczu należy podchodzić tak samo. Z Cracovią zagramy inaczej, uważniej. Przeciwnik nie wyjdzie na boisko i nie zamuruje bramki. Przyjedzie do nas atakować, bo nie ma nic do stracenia - mówi kapitan chorzowskiej jedenastki, Rafał Grodzicki.

Sędzią głównym spotkania będzie Hubert Siejewicz, który sędziował pierwsze spotkanie obu drużyn w rundzie jesiennej. Wtedy Ruch wygrał przy ul. Kałuży 3:2. Transmisję z niedzielnego meczu przeprowadzi telewizja Orange Sport. My zapraszamy na naszą relację LIVE.

Przewidywane składy:

Ruch: Perdijić - Djokić, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Grzyb, Malinowski, Komac, Zieńczuk - Piech, Jankowski.

Cracovia: Kaczmarek - Struna, Trivunović, Kosanović, Suart - Visnakovs, Boljević, Radomski, Suvorov - Klich, Ntibazonkiza.

źródło: Niebiescy.pl



Wysokie zwycięstwo Ruchu w Tychach
REKLAMA
OSTATNI MECZ
32. kolejka I ligi - 10.05.2026 r. godz. 14:30, Tychy
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
MiWoJo »
R. Stroiński »
Doping »
Kulisy »
Skrót meczu »
0:4
GKS TYCHY - RUCH CHORZÓW
 Szczepan 7'
 Szwedzik 13'
 Szwedzik 45'
 Jendryka 76'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
MIEDŹ LEGNICA - RUCH CHORZÓW
ul. Orła Białego 1, Legnica
17.05.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik14
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Denis Ventura5
   Shuma Nagamatsu4
   Jakub Jendryka6
   Shuma Nagamatsu5
   Patryk Szwedzik5
   Denis Ventura5
   Piotr Ceglarz4
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić7
   Patryk Szwedzik7
   Szymon Szymański6
   Daniel Szczepan4
   Szymon Karasiński3
   Shuma Nagamatsu3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Marko Kolar2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 65
    2. Śląsk Wrocław 58
    3. Wieczysta Kraków 53
    4. Chrobry Głogów 51
    5. ŁKS Łódź 51
    6. Polonia Warszawa 50
    7. Ruch Chorzów 50
    8. Miedź Legnica 49
    9. Polonia Bytom 47
    10. Puszcza Niepołomice 46
    11. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 43
    12. Stal Rzeszów 42
    13. Odra Opole 41
    14. Pogoń Siedlce 36
    15. Stal Mielec 30
    16. Górnik Łęczna 27
    17. Znicz Pruszków 25
    18. GKS Tychy 21
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2026 | Polityka prywatności