strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
GKS Bełchatów 3:2 Ruch Chorzów - relacja z wyjazdu
  • Data: 22.08.10; 17:28  Dodał: Misiek
Podczas naszego ostatniego wyjazdu do Bełchatowa na stadionie GKS-u pojawiło się 1.000 fanów "Niebieskich" wspomaganych przez 200 Widzewiaków. Tym razem pomimo otrzymania zaledwie 384 biletów, wśród kibiców Ruchu znowu panowała mobilizacja. Organizatorzy meczu zapewniali wprawdzie, że nie wpuszczą do sektora gości ani jednej osoby więcej, ale większość chorzowian i tak postanowiła zaryzykować i w sobotni poranek wybrała się na ten bliski wyjazd.

Zbiórka została zaplanowana na godz. 9:00 na parkingu klubowym, skąd kilkadziesiąt minut później wyruszyła główna kolumna samochodów i autokarów. Po dość krótkiej podróży około 900 kibiców Ruchu, wspieranych przez liczną delegację Widzewiaków (głównie Fan Club Bełchatów) i Apatora stawiło się pod sektorem gości.

Od razu rozpoczęły się negocjacje z gospodarzami, by do "klatki" wpuszczono wszystkich fanów "Niebieskich". Przy takim rozwiązaniu bełchatowski klub zarobiłby na dodatkowo sprzedanych biletach, a chorzowscy fani mieliby możliwość obejrzenia spotkania i dopingowania swojej drużyny. Wszystko wskazywało na to, że obie strony doszły do porozumienia, bo kibice zaczęli wchodzić na sektor. Szybko okazało się jednak, że ochrona omyłkowo wpuściła fanów na... vouchery, które były wydawane przy zapisach. Kiedy porządkowi odkryli swój błąd, wszystkie osoby zostały wyprowadzone z sektora.

Część kibiców nie widząc nadziei na wejście wyruszyła w drogę powrotną, inni postanowili pojechać do Łodzi na mecz Widzewa z Wisłą Kraków, jeszcze inni natomiast skorzystali z gościnności bełchatowskich Widzewiaków. Pod stadionem pozostała grupa około 700 osób, które po nieudanej próbie wejścia z bramą postanowiły dopingować zza płotu. Kilka razy zaintonowano także "piłka nożna dla kibiców".

Kilkudziesięciu fanów, by móc zobaczyć choć fragment boiska, przeskoczyło bramę sąsiadującej ze stadionem szkoły i dostało się pod płot sektora gospodarzy. Możliwość oglądania spotkania nie spodobała się jednak funkcjonariuszom policji, którzy w brutalny sposób przy użyciu pałek i gazu usunęli kibiców z terenu boiska szkolnego.

Doping dalej prowadzony był spod stadionu, skąd niosło się m.in. "jesteśmy zawsze tam..." czy "miasto Widzewa, Bełchatów miasto Widzewa!". O dziwo pod bramą udało się zorganizować nawet "ciuchcię".

Miejscowi pojawili się na meczu w niespełna 2500 osób. Z ich strony brak jakiejkolwiek solidarności kibicowskiej. Na próżno było czekać choćby na okrzyk "piłka nożna dla kibiców".

Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u 3:2. Piłkarze Ruchu pomimo starań nie zdołali wywalczyć nawet 1 punktu. Być może byłoby inaczej, gdyby fani "Niebieskich" zostali wpuszczeni na sektor gości? Tego już się jednak nie dowiemy...

Podziękowania dla Widzewiaków z F.C.B. '91!

źródło: Niebiescy.pl



Wysokie zwycięstwo Ruchu w Tychach
REKLAMA
OSTATNI MECZ
32. kolejka I ligi - 10.05.2026 r. godz. 14:30, Tychy
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
MiWoJo »
R. Stroiński »
Doping »
Kulisy »
Skrót meczu »
0:4
GKS TYCHY - RUCH CHORZÓW
 Szczepan 7'
 Szwedzik 13'
 Szwedzik 45'
 Jendryka 76'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
MIEDŹ LEGNICA - RUCH CHORZÓW
ul. Orła Białego 1, Legnica
17.05.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik14
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Denis Ventura5
   Shuma Nagamatsu4
   Jakub Jendryka6
   Shuma Nagamatsu5
   Patryk Szwedzik5
   Denis Ventura5
   Piotr Ceglarz4
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić7
   Patryk Szwedzik7
   Szymon Szymański6
   Daniel Szczepan4
   Szymon Karasiński3
   Shuma Nagamatsu3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Marko Kolar2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 65
    2. Śląsk Wrocław 58
    3. Wieczysta Kraków 53
    4. Chrobry Głogów 51
    5. ŁKS Łódź 51
    6. Polonia Warszawa 50
    7. Ruch Chorzów 50
    8. Miedź Legnica 49
    9. Polonia Bytom 47
    10. Puszcza Niepołomice 46
    11. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 43
    12. Stal Rzeszów 42
    13. Odra Opole 41
    14. Pogoń Siedlce 36
    15. Stal Mielec 30
    16. Górnik Łęczna 27
    17. Znicz Pruszków 25
    18. GKS Tychy 21
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2026 | Polityka prywatności