strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Juniorzy Ruchu zajęli trzecie miejsce w turnieju Rewalandia 2006!
  • Data: 12.12.06; 18:00  Dodał: Neo
Młodzi piłkarze Ruchu na codzień występujący w Śląskiej Lidze Juniorów wzięli udział w VI Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Juniorów Rewalandia 2006. Czterodniowe zawody było mocno obsadzone, nie przeszkodziło to jednak chorzowianom w zdobyciu trzeciego miejsca! Nagrodami za znalezienie się na podium były: okazały puchar, brązowe medale oraz sprzęt sportowy w postaci kurtek ortalionowych, które z pewnością przydadzą się zawodnikom w okresie zimowym.

W turnieju wzięło udział 12 zespołów z Polski i 1 z Norwegii. - Zawody miały bardzo wysoki poziom. Wystąpiły w nich drużyny liczące się na arenie krajowej, dlatego nie zastanawialiśmy się długo nad tym, czy jechać do Rewala. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, dosłownie wszystko było dopięte na ostatni guzik - zachwala Karol Michalski, trener juniorów.

"Niebiescy" zawody rozpoczęli od dwóch zwycięstw i dwóch porażek, dzięki czemu uplasowali się na 8 miejscu. Drugi dzień zakończył się z takim samym bilansem i chorzowianie po dopisaniu do swojego dorobku sześciu punktów zajmowali 7 pozycję. W sobotę juniorzy zdobyli siedem oczek i eliminacje zakończyli na 6 miejscu, które oczywiście dawało im awans do ćwierćfinałów. Rywalem w tej fazie rozgrywek był Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Podopieczni Karola Michalskiego pokonali grodziszczan 4:0 i bez najmniejszego problemu awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z gdańską Lechią. Młodzi zawodnicy stoczyli zacięty bój ze swoimi rówieśnikami, lecz niestety przegrali 2:3. W meczu o 3. miejsce chorzowianie zagrali ze Stalą Szczecin, z którą spotkali się już wcześniej w eliminacjach. - Wówczas ulegliśmy im 1:3, ale z dnia na dzień graliśmy coraz lepiej. W ostatnim meczu turnieju forma moich zawodników była szczytowa, dzięki czemu pokonali oni Stal 2:0 - cieszy się trener.

Pierwsze miejsce w całym turnieju zdobyli juniorzy Lechii Gdańsk, z kolei miejsce drugie zajęli zawodnicy Pogonii Szczecin. Organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Robert Hirsz (Lechia Gdańsk), najwyższą formę bramkarską zaprezentował Michał Owsianowski (Stal Szczecin), a najskuteczniej dostępu do własnej bramki bronił Rafał Loda (Lechia Gdańsk). Królem strzelców Rewalandii został Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), który aż 18 razy trafiał do siatki rywala! Wśród zawodników Ruchu najlepszy w tej kategorii okazał się Dorian Grudzień (zdobył 8 goli).

Juniorzy Ruchu, którzy wystąpili w turnieju Rewalandia 2006:
Bartłomiej Babiarz, Wojciech Dziura, Dorian Grudzień, Łukasz Kluz, Michał Ogórek, Adrian Pluta, Klaudiusz Rogowicz, Artur Sobiech, Dawid Szczypior, Adrian Świerczyński, Maciej Tora, Adrian Wolny.

Mecze grupowe:
Groclin Dyskobolia Grodzisk - Ruch Chorzów 1:2
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 3:4
Salos Szczecin - Ruch Chorzów 1:2
Ruch Chorzów - Kolporter Korona Kielce 2:4
Ruch Chorzów- Wybrzeże Rewalskie 5:0
KP Police - Ruch Chorzów 3:2
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2:7
Ruch Chorzów - Stal Szczecin 1:3
NTG Kongsvinger (Norwegia) - Ruch Chorzów 2:2
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:3
Piotrkovia Piotrków Tryb. - Ruch Chorzów 1:3
Ruch Chorzów - Motor Lublin 5:1
Zdobyte bramki: 32
Stracone bramki: 28

Mecz półfinałowy:
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2:3

Mecz o 3. miejsce:
Ruch Chorzów Chorzów - Stal Szczecin 2:0

Mecz o 1. miejsce:
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 3:1




Punkt na trudnym terenie w Łodzi
REKLAMA
OSTATNI MECZ
26. kolejka I ligi - 21.03.2026 r. godz. 14:30, Łódź
Czas na szpil »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
D. Sobociński »
M. Zarychta »
Doping »
Kulisy »
Oprawa »
Skrót meczu »
2:2
ŁKS ŁÓDŹ - RUCH CHORZÓW
 Arasa 31'
 Hinokio 69'
 Nagamatsu 26'
 Szwedzik 44'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
CHROBRY GŁOGÓW - RUCH CHORZÓW
ul. Rudnowska 17B, Głogów
06.04.2026 r. godz. 17:00
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik10
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Shuma Nagamatsu4
   Szymon Szymański3
   Jakub Jendryka4
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić6
   Patryk Szwedzik5
   Szymon Szymański4
   Shuma Nagamatsu3
   Daniel Szczepan3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Szymon Karasiński2
   Aleksander Komor2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 53
    2. Śląsk Wrocław 44
    3. Chrobry Głogów 44
    4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 42
    5. Polonia Warszawa 41
    6. Ruch Chorzów 41
    7. Wieczysta Kraków 40
    8. Miedź Legnica 39
    9. Stal Rzeszów 39
    10. ŁKS Łódź 38
    11. Polonia Bytom 36
    12. Puszcza Niepołomice 35
    13. Odra Opole 31
    14. Pogoń Siedlce 30
    15. Stal Mielec 23
    16. Górnik Łęczna 20
    17. Znicz Pruszków 20
    18. GKS Tychy 15
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności