Mecze 24. kolejki przedzieliła żałoba narodowa. Gdyby wszystkie doszły do skutku w planowanym czasie, to prawdopodobnie na stadionach zgromadziłaby się rekordowa ilość widzów. W sumie siedem spotkań obejrzało 47 913 widzów. Co ciekawe największa dotąd frekwencja miała miejsca w I kolejce, którą obejrzało 49 131 widzów.
Mecz Legii z Jagiellonią przeniesiono na stadion Polonii Warszawa, ze względu na czuwające nad trumnami bliskich na Torwarze rodziny ofiar prezydenckiego samolotu. W żadnym innym spotkaniu frekwencja nie była mniejsza niż 4 tys. widzów, co w przypadku gliwiczan oznacza i tak maksymalną frekwencję. Po raz kolejny z rzędu komplet widzów oglądał mecz w Poznaniu. Najmniejszą frekwencję w całym sezonie odnotowano w Gdańsku.
Lech Poznań – Arka Gdynia » 13 036 widzów
Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków » 7 653 widzów
Korona Kielce – GKS Bełchatów » 7 124 widzów
Ruch Chorzów – Odra Wodzisław » 6 500 widzów
Lechia Gdańsk – Polonia Bytom » 5 100 widzów
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław » 4 500 widzów
Piast Gliwice – Polonia Warszawa » 4 000 widzów
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok » Brak widzów
Poniżej prezentujemy jeszcze zestawienie kibiców, którzy najliczniej do tej pory dopingowali swoje drużyny. Kluby do tej pory rozegrały po 12-ście spotkań u siebie, w całym sezonie tych spotkań jest 15-ście.
| Klub | Il. spotkań | Widzów ogółem | Śr. il. widzów |
| Korona Kielce | 12 | 120 232 | 10 019 |
| Lechia Gdańsk | 12 | 106 113 | 8 842 |
| Zagłębie Lubin | 12 | 92 841 | 7 736 |
| Ruch Chorzów | 12 | 82 035 | 6 836 |
| Lech Poznań | 12 | 75 432 | 6 286 |
Przed Ruchem Chorzów pozostały do rozegrania najatrakcyjniejsze mecze w sezonie, gdzie rywalami będą Polonia Bytom, Legia oraz Lech. Jeżeli jednak w Poznaniu w ostatnich trzech meczach zasiądzie komplet widzów, to w tabeli frekwencji kibice Lecha przesuną się przed nas. Zadecyduje o tym pojemność stadionów gdzie w przypadku Cichej 6 jest to 10 000, zaś Bułgarskiej w chwili obecnej 13 036.
Marco FC K-ce
[email protected]