strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Miasta nie stać na nowy stadion Ruchu
  • Data: 04.12.09; 09:27  Dodał: Neo
Prezydent Marek Kopel na sesji Rady Miasta potwierdził, że miasta nie stać na nowy stadion Ruchu Chorzów. Zespół ma czekać na odnowiony Śląski. Ryszard Sadłoń, miejski radny, na ostatniej sesji upomniał się o pomoc miasta dla Ruchu Chorzów. Radził, by nie zajmować się Stadionem Śląskim, a skupić się na stadionie chorzowskiej drużyny. Radnego szczególnie zdenerwowała wymiana krzesełek na Śląskim. Stadion po remoncie ma być kolorach białym i czerwonym. Sadłoń przypominał, że nasz region symbolizują niebieski i żółty.

Odpowiedź prezydenta Marka Kopla nie pozostawiła żadnych złudzeń: miasto Ruchowi nowego stadionu nie postawi. - Jaki jest wpływ Ruchu Chorzów na gospodarkę? - retorycznie pytał Kopel. - Żaden, moim zdaniem żaden. Choć na samopoczucie mieszkańców pewnie drużyna wpływ ma.

Kopel przedstawił swoją wizję rozwoju Ruchu Chorzów. - Chciałbym, aby Ruch grał na Stadionie Śląskim dla 40 tysięcy widzów. I w tym kontekście obecny stadion Ruchu powinien być rezerwowym na mniejsze mecze - wyjaśniał na sesji Kopel.

Prezydent zapewnił, że miasto nie wyda pieniędzy na nowy stadion. - W tej chwili stadion Ruchu spełnia wszystkie normy i jest o klasę lepszy niż stadiony w ościennych miastach. Obecnie stadion ma dwie wady. Jest w stanie pomieścić tylko dziesięć tysięcy widzów, choć do tej pory i tylu kibiców nie potrafiło się zgromadzić. No i trybuny są dalej od płyty boiska, co pewnie widzom sprawia pewien dyskomfort - tłumaczył Kopel. - W przyszłym roku musimy zaciągnąć 35 milionów złotych kredytu, na to, by miasto mogło normalnie funkcjonować. Zobaczymy, co będzie w 2011 roku, gdy Stadion Śląski będzie gotowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy Ruch Chorzów kupi ktoś bogaty i podpisze kontrakt ze Stadionem Śląskim i nie będzie zainteresowany żadnym stadionem na Cichej.

Sadłoń taką odpowiedzią nie wydawał się usatysfakcjonowany. W późniejszej rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" powiedział, że jego zdaniem miasto nie ma sprecyzowanych planów co do Ruchu Chorzów. Jego zdaniem, pomagając finansowo zespołowi, miasto mogłoby poprawić jego wyniki w grze - drużyna nie musiała wyprzedawać najlepszych zawodników.

Sama spółka Ruch Chorzów, jak zapewnia jej rzecznik, Mariusz Gudebski, jest zadowolona ze współpracy z miastem. Rzecznik przypomina, że dzięki miejskim pieniądzom na boisku przy Cichej jest podgrzewana murawa, kończy się budowa kotłowni. I wyjaśnia, że trwają negocjacje z władzami miasta dotyczące modernizacji trybun. Po pierwsze miałyby być zadaszone i bliżej boiska, po drugie - miałyby pomieścić więcej widzów. Gudebski mówi, że na stadion mogłoby wejść wtedy do 20 tysięcy ludzi.

źródło: POLSKA Dziennik Zachodni / Niebiescy.pl



Punkt na trudnym terenie w Łodzi
REKLAMA
OSTATNI MECZ
26. kolejka I ligi - 21.03.2026 r. godz. 14:30, Łódź
Czas na szpil »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
Fotogaleria »
Oprawa »
Skrót meczu »
Wideo »
2:2
ŁKS ŁÓDŹ - RUCH CHORZÓW
 Arasa 31'
 Hinokio 69'
 Nagamatsu 26'
 Szwedzik 44'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
CHROBRY GŁOGÓW - RUCH CHORZÓW
ul. Rudnowska 17B, Głogów
06.04.2026 r. godz. 17:00
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Szymon Szymański3
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić6
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Shuma Nagamatsu3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Szymon Karasiński2
   Aleksander Komor2
   Martin Konczkowski2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 53
    2. Śląsk Wrocław 44
    3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 42
    4. Chrobry Głogów 41
    5. Ruch Chorzów 41
    6. Polonia Warszawa 41
    7. Wieczysta Kraków 40
    8. Miedź Legnica 39
    9. Stal Rzeszów 39
    10. ŁKS Łódź 38
    11. Polonia Bytom 36
    12. Puszcza Niepołomice 35
    13. Odra Opole 31
    14. Pogoń Siedlce 30
    15. Górnik Łęczna 20
    16. Stal Mielec 20
    17. Znicz Pruszków 20
    18. GKS Tychy 15
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności