Apel do wszystkich kibiców piłki nożnej na Śląsku.
Od ponad 50 lat Ruch i Górnik, 14-krotni mistrzowie Polski, rozgrywają Śląskie Derby. Ostatnio grają na Stadionie Śląskim, na którym polska piłka nożna odnosiła największe sukcesy. Chcemy, aby na tym stadionie odbyły się Mistrzostwa Europy 2012. Śląsk i śląska piłka nożna w pełni na to zasłużyły.
O Euro 2012 na Śląskim staramy się wspólnym wysiłkiem niezależnie od tego, której śląskiej drużynie kibicujemy. Garstka chuliganów wśród 40-tysięcznej widowni, jak to było w sobotę, może zniszczyć nasze wysiłki.
Apelujemy do Was, śląscy kibice. Zróbmy wszystko, aby zapanować nad chuligaństwem na stadionach i aby śląski futbol kojarzył się jedynie z gorącym, ale kulturalnym dopingiem. Zróbmy wszystko, abyśmy za 3 lata na naszym stadionie mogli przeżywać wielkie święto polskiej i europejskiej piłki nożnej.
Śląscy kibice! Zadbajmy wspólnie o to, aby przedwczorajsze ekscesy nie powtórzyły się na Śląskim ani na żadnym z naszych klubowych stadionów.
Jerzy Buzek, Honorowy Patron Derbów
Wojciech Grzyb, kapitan Ruchu Chorzów
Sebastian Nowak, kapitan Górnika Zabrze
źródło: Gazeta Wyborcza Katowice