Waldemar Fornalik (trener Ruchu):
- Jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem i naszą grą. Ten mecz był takim podsumowaniem tego, co przytrafiało nam się w całym sezonie. Trzy, cztery spotkania powinniśmy wygrywać w cuglach, stwarzaliśmy więcej sytuacji od przeciwnika, a oddawaliśmy punkty. To nie dzisiejszy mecz zadecydował o tym, że nie jesteśmy w barażach - tylko ten z Chrobrym, Pogonią Grodzisk czy w Opolu, gdy nie wykorzystaliśmy karnego w ostatniej minucie. Finał jest taki, że jesteśmy poza strefą barażową, natomiast wykonaliśmy dużą pracę, aby ta drużyna dobrze funkcjonowała. Ostatnie trzy mecze wygraliśmy, ale z tego składu nie było dzisiaj obecnych dwóch ważnych zawodników - Nagamatsu i Ventury. To też było widać na boisku. Przy naszej kadrze, której w zimie nie udało nam się wzmocnić znacząco, było widać, że nie mamy takich zasobów, by ubytek dwóch zawodników był bez wpływu na resztę drużyny. Przyjdzie czas na podsumowania i wnioski.
Łukasz Smolarow (trener Znicza):
- Pasjonujący mecz. Oglądało się to świetnie, włożyliśmy w to bardzo dużo wysiłku, wreszcie byliśmy konsekwencji w tym, co robiliśmy. Takiego Znicza chce się oglądać i to się bardzo dobrze oglądało. Byliśmy skuteczni, ale w tych poprzednich meczach, od kiedy przyszedłem, poza wynikami w statystykach było wiele rzeczy, które drużyna poprawiła. Zespół to widział i dzisiaj jest nagroda za wysiłek włożony w ostatnich tygodniach. To było bardzo zasłużone zwycięstwo.
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim - Ruch 29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch 08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
11.07 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
24.07/26.07 - 1. kolejka I ligi
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na