W sobotę piłkarze Ruchu Chorzów rozegrają ostatnie w tym roku ligowe spotkanie przed własną publicznością. "Niebiescy" zmierzą się w sobotę na Stadionie Śląskim z osłabioną Wisłą Kraków.
Piłkarze Bogusława Pietrzaka, z powodu braku podgrzewanej murawy na stadionie przy ul. Cichej, muszą korzystać z gościnności największego piłkarskiego obiektu w Polsce. O tym, że ta przeprowadzka nikomu nie jest na rękę, pokazało ostatnie spotkanie z Legią Warszawa. Bo nie dość, że piłkarze przegrali ze stołecznym zespołem 0:1, a kibice nie stworzyli powalającej atmosfery, to na dodatek działacze "Niebieskich" musieli do całego interesu dopłacić 100.000 złotych.
Powyższą kwotę we wtorek udało się jednak odrobić... piłkarzom Ruchu. "Niebiescy" zgarnęli bowiem od Ekstraklasy S.A. w takiej samej wysokości premię za awans z 1. miejsca do dalszej fazy Pucharu Ekstraklasy. Gorzej w tych rozgrywkach wypadli natomiast zawodnicy "Białej Gwiazdy", którzy bezbramkowo zremisowali z Cracovią i ostatecznie wraz "Pasami" odpadli z dalszego udziału w pucharze.
Nieudanie zakończyła się również ubiegłotygodniowa wyprawa piłkarzy Wisły na mecz przyjaźni ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni trenera Skorży musieli uznać wyższość drużyny z Dolnego Śląska, a na dodatek, po meczu ze składu Wisły wypadło dwóch graczy: Marcin Baszczyński i Radosław Sobolewski (z powodu kartek). Kilka dni później we wspomnianym już wyżej meczu z Cracovią, Arkadiusz Głowacki naderwał mięsień czworogłowy.
W zespole Ruchu trener Pietrzak też nie będzie mógł skorzystać z usług trzech zawodników: Marcina Nowackiego, Gabora Straki (obaj kontuzje) oraz Piotra Ćwielonga, którego występ jest niemożliwy z powodu zapisu w kontrakcie. Dobra wiadomość jest taka, że do gry powraca Tomasz Brzyski. Popularny "Brzytwa" pauzował w ostatnim spotkaniu z Legią Warszawa za przekroczony limit żółtych kartek.
Obie drużyny spotkały się już w tym miesiącu, tyle że w Krakowie. Wówczas lepsi okazali się gospodarze, którzy po bramkach Pawła Brożka i Juniora Diaza wygrali 2:0. "Niebiescy", tak jak przed czterema tygodniami, tak i teraz będą musieli zwrócić uwagę na wspomnianego Brożka. - Strzela nam regularnie i to z tego samego miejsca - przestrzega trener Ruchu. - Moim zdaniem, Paweł jest na tę chwilę najlepszym napastnikiem w polskiej lidze. Zdobywanie bramek przychodzi mu z wielką łatwością - mówi Grzegorz Baran.
Do Chorzowa na mecz z Wisłą wybiera się duża liczba fanów z Krakowa. Sympatycy z Reymonta otrzymali na to spotkanie aż 3 tysiące wejściówek!
W trakcie meczu kibice Ruchu będą zbierać pieniądze na oprawę Wielkich Derbów Śląska, które czekają nas już wiosną. Zapraszamy także do zakupu czapek zimowych i vlepek grupy Ultras Niebiescy.
Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 18:15 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Arbitrem meczu będzie Zdzisław Bakaluk z Olsztyna. Kibiców, którzy nie wybierają się na mecz, zapraszamy na naszą
relację LIVE.
Przewidywane składy:
Ruch: Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Nykiel - Zając, Scherfchen, Brzyski, Baran, Balaz - Fabusz (Jezierski).
Wisła: Pawełek - Singlar, Cleber, Marcelo, Piotr Brożek - Małecki, Cantoro, Jirsak, Zieńczuk - Boguski, Paweł Brożek.
źródło: Niebiescy.pl