strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Ruch Chorzów 0:1 Arka Gdynia - relacja z trybun
  • Data: 11.03.25; 18:58  Dodał: Michał NRŚL
Mecz z gdyńską Arką wywołał sporo emocji już długo przed jego rozpoczęciem. Można powiedzieć, że "pierwszą połową" tego pojedynku było ubiegłotygodniowe spotkanie Arka - Wisła, na które ekipa WRWE, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gospodarzy, nie została wpuszczona. Dziwić więc może zaskoczenie, z jakim Arkowcy przyjęli fakt, że meczu w Chorzowie na żywo nie zobaczą. Jeszcze bardziej dziwić może, że w ogóle chcieli przyjechać, bo patrząc z perspektywy czasu na ich poczynania, to absolutnie brakuje w nich jakiejkolwiek konsekwencji! 3 sierpnia ubiegłego roku zbojkotowali oni swój wyjazd do Warszawy na Polonię, jako powód podając fakt, że Poloniści byli na wyjeździe w Krakowie! Teraz, mimo że sytuacja była niemal identyczna, jakoś nie przeszkadzało im organizować się na wyjazd do Chorzowa… Czy ktoś w ogóle coś z tego rozumie?

Wracając jednak do meczu, to zaplanowany został na sobotę na godzinę 19:30 i zgromadził 12408 widzów. Jak wiadomo był to Dzień Kobiet, więc na każdą wchodzącą na stadion przedstawicielkę płci pięknej czekał symboliczny tulipan, a w punktach gastronomicznych darmowa herbata i kawa. Przed pierwszym gwizdkiem trybuny Stadionu Śląskiego jak zawsze przyozdobiły klubowe flagi oraz kilka transparentów. Pierwszy z nich przedstawiał świnię w koszulce Arki, która tłucze młotkiem szyby w sektorze gości na gdyńskim obiekcie (domniemana przyczyna niewpuszczenia Polonii i Wisły), a całość uzupełniał napis "Karma". Na kolejnych można było wyczytać hasło: "Zepsute szyby? Jesteście gamonie, Wisła jest z nami, a wy pod stadionem domem". Dwa pozostałe transparenty to życzenia: "Wszystkiego najlepszego dla niebieskich frelek" oraz "Krasnal PDW" - skierowany dla ultrasa Wisły.

Od pierwszej minuty lecimy z konkretnym dopingiem, podczas którego nie zabrakło "pozdrowień" dla gości. W 15 minucie spotkania na trybunie zachodniej Stadionu Śląskiego rozpoczyna się show znane przede wszystkim ze stadionów Serii A. Zarówno na dolnej jak i górnej trybunie zostaje zaprezentowane konkretne flagowisko z ok. 1000 flag, a do tego w 3 turach zostaje odpalonych w sumie 330 rac, 900 stroboskopów oraz 200 ogni wrocławskich, co daje zajebisty efekt, jakiego na tym obiekcie, w takim wydaniu jeszcze nie widzieliśmy. Zabawa trwa właściwie do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie skupiamy się już tylko na dopingu i mimo że Ruch grał słabo, to stał on przez całe spotkanie na naprawdę dobrym poziomie. W końcówce goście wyszli na prowadzenie, potem mieli jeszcze szansę podwyższyć rezultat, jednak kolejny rzut karny obronił niezwodny Jakub Bielecki, który po długiej nieobecności powrócił do pierwszego składu w meczu ligowym! Niestety nawet jego doskonała postawa nie uchroniła Niebieskich od kolejnej tej wiosny porażki! Czas leci, a punkty uciekają. To już ostatni dzwonek, by powrócić na zwycięski kurs!

źródło: Niebiescy.pl



Kadra Ruchu na pierwszy trening w 2026 roku
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice - Ruch
21.01 - sparing: Polonia Bytom - Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
21.01 - sparing: Ruch - Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Hubert Turski (Flota)
ODCHODZĄ
Maciej Żurawski (Sandecja)
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK WROCŁAW
ul. Katowicka 10, Chorzów
08.02.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
OSTATNI MECZ
19. kolejka I ligi - 07.12.2025 r. godz. 20:15, Łęczna
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
D. Sobociński »
P. Manowski »
Kulisy »
Oprawa »
Skrót meczu »
0:1
GÓRNIK ŁĘCZNA - RUCH
 Szwedzik 11'
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar4
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Andrej Lukić3
   Shuma Nagamatsu3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Martin Konczkowski2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Mateusz Szwoch2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 43
    2. Polonia Bytom 34
    3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 33
    4. Chrobry Głogów 31
    5. Stal Rzeszów 31
    6. Wieczysta Kraków 30
    7. Śląsk Wrocław 30
    8. Ruch Chorzów 30
    9. Polonia Warszawa 30
    10. Miedź Legnica 30
    11. ŁKS Łódź 26
    12. Pogoń Siedlce 22
    13. Odra Opole 22
    14. Puszcza Niepołomice 19
    15. Znicz Pruszków 17
    16. GKS Tychy 13
    17. Stal Mielec 13
    18. Górnik Łęczna 11
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności