Filip Żagiel (pomocnik Ruchu):
- Sami utrudnialiśmy sobie sytuację, czego ja jestem najlepszym dowodem. Zmarnowałem co najmniej dwie dogodne okazje, ale szczerze mówiąc, mógłbym je jeszcze raz zmarnować, żeby tylko efekt końcowy był ten sam.
Wydaje mi się, że żaden zespół nie jest w stanie przez 90 minut zamykać rywali na ich połowie. Było wiadomo, że gorszy moment nam się przytrafi, ale wtedy najważniejsze jest nie stracić gola, być skoncentrowanym i zadać ten decydujący cios. Ciężko opisać uczucie po strzeleniu zwycięskiego gola. Człowiek zawsze zastanawia się, co zrobi w takim momencie. Można mieć milion scenariuszy, ale wszystko i tak toczy się swoim rytmem. Co się stało po bramce? Wiatr zawiał, żagiel odpłynął...
Damian Kowalczyk (napastnik Ruchu):
- Bardzo się cieszę z występu, bo dwa miesiące czekałem na mecz ligowy. Udało mi się trafić do Chorzowa, mega atmosfera i bardzo się cieszę, że dzisiaj wygraliśmy. Stwarzaliśmy więcej sytuacji, dominowaliśmy, ale brakowało kropki nad i. Udało się w ostatnich minutach i zdobyliśmy trzy punkty. Fajnie, że zadebiutowałem, czekam już na następny mecz.
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim - Ruch 29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch 08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
11.07 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
24.07/26.07 - 1. kolejka I ligi
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na