Maciej Musiał (trener Garbarni):
- Zadowolony mogę być tylko z wyniku, przed meczem wziąłbym go w ciemno. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przyjeżdżamy do najlepiej grającego zespołu w tej lidze, co pokazały ostatnie spotkania. Wiedziałem, że będzie nam bardzo ciężko, ale spodziewałem się zdecydowanie lepszej gry i większego oporu z naszej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie, która w mojej ocenie była bardzo, bardzo słaba w wykonaniu Garbarni. Nie mam nic pozytywnego do powiedzenia na temat pierwszej połowy meczu. W drugiej było lepiej, ale też dalekie od tego, czego oczekuję od drużyny. Przede wszystkim zostaliśmy zdominowani w środkowej strefie, mieliśmy bardzo duże problemy z piłką, nie potrafiliśmy budować ataków wielopodaniowych. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie nam ciężko przy agresywnym pressingu przeciwnika. Stać ten zespół na zdecydowanie lepszą grę. Remis jest jedyną rzeczą, która nas satysfakcjonuje.
Jarosław Skrobacz (trener Ruchu):
- Mecz toczył się tak, jak przewidywaliśmy. Znaliśmy mocne strony Garbarni – to zespół, który potrafi się utrzymywać przy piłce i dobrze nią operować. Chcieliśmy podejść wyżej, odbierać piłkę na połowie przeciwnika. Myślę, że ten cel realizowaliśmy. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu taka spokojniejsza. W drugiej upływający czas nie wpływał dobrze na płynność, której dzisiaj zabrakło. Były momenty rwane, szarpane, momentami nie potrafiliśmy tej gry uspokoić. Niemniej stworzyliśmy sporo sytuacji. Z drugiej strony powiedziałem chłopakom w szatni, że trzeba podnieść głowy do góry, bo to nie jest mecz, po którym powinniśmy się czegoś wstydzić biorąc pod uwagę, że w końcówce przeciwnik utrzymał rzut karny przy naszym fatalnym zachowaniu w rozegraniu. Szanujemy ten punkt, choć na pewno wśród kibiców, zawodników i trenerów jest niedosyt. Zawsze mówimy, że nie można sobie niczego przed meczem dodawać, trzeba to wywalczyć na boisku. Dzisiaj nie udało nam się strzelić bramki, dlatego skończyło się remisem. Chcę podziękować zawodnikom za ogromne zaangażowanie, walkę do ostatnich sekund. Dążyliśmy do tego zwycięstwa, nie udało się. Dziękuję kibicom za rewelacyjną postawę. Myślę, że każdy nam zazdrości, że możemy grać w takich warunkach.
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim - Ruch 29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch 08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
11.07 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
24.07/26.07 - 1. kolejka I ligi
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na