strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Wielki Ruch Relacje Live
"Szukamy piłkarzy, którzy dadzą nam jakość na wyższym szczeblu"
  • Data: 08.01.21; 13:40  Dodał: Neo
- Chcemy "Winiego", chcemy takiego zawodnika u siebie, bo daje nam jakość, jest pracusiem i cały czas podnosi swój poziom. Z drugiej strony będziemy mieli problem, bo to może być dla niego oferta życia - mówi trener Łukasz Bereta, z którym porozmawialiśmy między innymi o transferach, przygotowaniach do rundy wiosennej, sztukach walki oraz zgrupowaniu w Nowym Targu. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu.

Przyjemnie przezimować na fotelu lidera. Jak panu minął urlop?
Łukasz Bereta: - Był bardzo przyjemny, bo mieliśmy przynajmniej te dwa punkty przewagi po tak dobrej rundzie. Tylko dwa albo aż dwa, bo Polonia Bytom cały czas naciska. W trakcie urlopu był czas na planowanie okresu przygotowawczego oraz zawodników, których już moglibyśmy wprowadzić do drużyny. Mówię o piłkarzach, którzy daliby nam jakość również na wyższym szczeblu, jeśli uda nam się awansować.

Natomiast prywatnie urlop nie był taki, jak byśmy marzyli. Chciałoby się pojechać poza granice kraju, ale wiadomo jaka jest sytuacja. Odwiedziliśmy jedynie rodzinne strony i to zaledwie na kilka dni.

W czasie urlopu nie dopisała śnieżna aura, ale pojawiła się w czwartek, podczas pierwszego treningu w 2021 roku.
- Śmialiśmy się, że wczoraj było śnieżnie tak jak w grudniu, gdy kończyliśmy okres roztrenowania. Natomiast w czasie urlopów śniegu raczej nie było. Pod kątem treningów może to jednak lepiej, bo przy 5 stopniach i deszczu jest gorzej niż przy prószącym śniegu. Damy sobie radę z taką pogodą i nie będzie żadnego problemu. Będziemy korzystać również z Football-on, gdzie będziemy mieć kilka zajęć pod balonem. Udamy się ponadto na treningi do chorzowskiego Spartana.

Drużyna już kilkakrotnie brała udział w zajęciach sztuk walki. Są zawodnicy, którzy wykazują umiejętności w stójce czy parterze?
- Nawet trenerzy ze Spartana mówili, że jesteśmy nieźle przygotowani! Bardzo dobrze radzą sobie na przykład Kamil Lech czy Daniel Paszek. To dwóch zawodników, którzy się wyróżniają na Spartanie.

Wiosną będzie pan mógł liczyć na Mariusza Idzika?
- Myślę, że na 99% z nami zostanie i będzie grał w Ruchu co najmniej do czerwca. Co będzie później, to zobaczymy. Może się stać tak, że odejdzie.

Michał Fidziukiewicz, 29-letni napastnik Stali Stalowa Wola, oficjalnie ogłosił, że otrzymał ofertę z Chorzowa. Jak przebiegają rozmowy?
- Osobiście się tym nie zajmuję, rozmowy prowadzi Prezes Siemianowski. Wiemy, że Michał ma również oferty z innych klubów, mierzy nawet w pierwszą ligę, bo strzelił trochę bramek (jesienią łącznie 19 bramek w 22 meczach - przyp. red.). Jest starszym, doświadczonym zawodnikiem, więc patrzy, żeby zagrać jeszcze gdzieś wyżej. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Wspominał pan już, że przy Cichej mile widziany byłby także młody, perspektywiczny napastnik. Znaleźliście odpowiedniego kandydata?
- Był już z nami 18-letni Michał Szromek i mam nadzieję, że znowu będzie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to chcielibyśmy takiego zawodnika. Mógłby się wiele nauczyć od Mariusza Idzika i na pewno dostawałby szansę grania. Wszedłby ponadto na wyższy poziom sportowy, bo w Ruchu Radzionków trenuje się popołudniami, a wiadomo, że u nas jest przejście na taki profesjonalizm.

Atak to z pewnością nie jedyna formacja, którą trzeba wzmocnić. Na jakie pozycje szukacie zawodników?
- Tak naprawdę to się jeszcze okaże. Jeżeli ktoś odejdzie, to będziemy musieli pozyskać zawodnika w jego miejsce. Mowa chociażby o Wincierszu, o którego pyta Piast Gliwice. Niedawno testowaliśmy na przykład bramkarza czy środkowego obrońcę. Zobaczymy, jacy zawodnicy się u nas pojawią. Jeżeli będą lepsi od tych, których mamy w kadrze, to na pewno się na nich zdecydujemy. Porównywalnych czy słabszych graczy nie chcemy. Gdy przychodzili "Ecik", "Kawul" czy Kwaśniewski to byli to piłkarze, którzy dali jakość i później grali głównie w pierwszej jedenastce.

Pierwsze nowe twarze mają się pojawić u nas 11 stycznia, a kolejne będą sukcesywnie dołączać.

To dla pana nobilitacja, że trener Waldemar Fornalik postanowił sięgnąć po Mateusza Winciersza?
- Na pewno jest to fajna sprawa, że klub z Ekstraklasy, niedawny mistrz Polski, zainteresował się naszym zawodnikiem. Jeżeli faktycznie pojawi się oferta, to z jednej strony oczywiście chcemy "Winiego", chcemy takiego zawodnika u siebie, bo daje nam jakość, jest pracusiem i cały czas podnosi swój poziom. Z drugiej strony będziemy mieli problem, bo to może być dla niego oferta życia. Obecnie jest jednak sporo poziomów rozgrywkowych pomiędzy Piastem a Ruchem. To będzie trudny orzech do zgryzienia, czy go puścić... Jeżeli Winciersz odejdzie, to będziemy musieli wzmocnić drużynę na jego pozycji. Jeśli natomiast do transferu nie dojdzie, to będziemy się cieszyć, że "Wini" zostanie z nami.

Na zimowe zgrupowanie udacie się do Nowego Targu, co jest małą niespodzianką, gdyż w ostatnich latach Niebiescy regularnie odwiedzali ośrodek w Kamieniu. Warto tutaj podkreślić, że Stowarzyszenie Wielki Ruch dofinansuje obóz kwotą 20 tysięcy złotych.
- Chciałbym podziękować Wielkiemu Ruchowi, który pomaga nam nie po raz pierwszy. To dla nas bardzo ważne, że możemy wyjechać na zgrupowanie. Zawodnicy mocno pracują na obozie, jest więcej jednostek, a do tego spędzają ze sobą dużo czasu. Można się zżyć, złapać większe więzi. Zawodnicy są razem w pokojach, a my trenerzy również możemy z nimi porozmawiać. Jest znacznie więcej czasu niż na co dzień, gdy każdy wraca do domu. Mam nadzieję, że drużyna się dotrze, pozna i będziemy mieli już taki kształt kadry, jaki z nami zostanie.

Dlaczego Nowy Targ? Kamień z roku na rok był niestety coraz słabszy. Prezes oraz kierownik osobiście sprawdzili warunki, w jakich będziemy trenować. W Nowym Targu mamy również kilku znajomych ze Śląska, m.in. masażystów. Wszyscy nam ten kierunek polecali, więc jak najbardziej chcemy tam pojechać, aby się dobrze przygotować i później osiągnąć nasz cel.

Cel jest dla wszystkich jasny. Ma pan pomysł jak radzić sobie z presją, która będzie rosnąć z każdym kolejnym meczem?
- Kluczowy był początek, a teraz jest już lepiej, bo jednak jesteśmy na tym pierwszym miejscu. Nasza gra wyglądała jesienią bardzo dobrze i teraz musimy to podtrzymać. Przewaga musi rosnąć, żebyśmy mieli trochę więcej luzu. Jeżeli będą cały czas jeden czy dwa punkty, to presja oczywiście będzie duża. Gdyby udało się zbudować większą przewagę, to nawet jeden słaby mecz nie będzie rzutował na całość. Takie spotkania na pewno będą, ale my musimy być na to przygotowani i nie denerwować się. Mieliśmy na przykład słabszy początek w Świdnicy oraz kilka innych kluczowych momentów, ale wtedy wchodziliśmy do szatni, mówiliśmy, co trzeba zmienić i później na boisku było widać jakość.

Po rundzie jesiennej kilku zawodników narzekało na mniejsze lub większe urazy. Dzisiaj są już do dyspozycji?
- Tak, w czwartek nikt nie zgłaszał urazów. Jedynie Marcin Kowalski jest przeziębiony, ale lada moment będzie z nami trenował. Wiadomo, że z poważną kontuzją zmaga się Kuba Nowak, który ma zerwane więzadła. Wielka szkoda, bo liczyłem na tego zawodnika. To rocznik 2001 i jeszcze przez półtora roku ma status młodzieżowca.

Jest cień szansy, że zobaczymy go jeszcze wiosną?
- Niestety, runda wiosenna będzie dla niego czasem na odbudowę. Nie chcemy się z niczym spieszyć. Zresztą poprzednio również się nie spieszyliśmy. Trenował z nami, wszedł w meczu pucharowym, ligowym, więc nie było to za szybko. Teraz musi się skoncentrować na rehabilitacji. Jeśli będzie zdrowy, dobrze się przygotuje, to jestem spokojny o jego predyspozycje czysto piłkarskie.

Rozmawiał: Neo (Niebiescy.pl)Zwycięski finał rundy! Ruch liderem!
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
07.01 - 14.02 - treningi w Chorzowie
23.01 g. 12:30 - sparing: Ruch - Śląsk II Wrocław
29.01 - sparing: Ruch - Ruch Zdzieszowice
30.01 g. 11:00 - sparing: Ruch - GKS Tychy
03.02 - sparing: Ruch - Zagłębie Sosnowiec
06.02 - sparing: Ruch - MKS Myszków
13.02 - sparing: Ruch - Warta Zawiercie
15.02 - 20.02 - zgrupowanie w Nowym Targu
17.02 - sparing: Ruch - Podhale Nowy Targ
20.02 - sparing: Ruch - Garbarnia Kraków
22.02 - 05.03 - treningi w Chorzowie
27.02 - sparing: Ruch - Rozwój Katowice
06.03 - 20. kolejka III ligi: Ruch - Polonia-Stal Świdnica
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYSZLI
Piotr Wyroba (Rekord Bielsko)


PRZYJDĄ?
Michał Fidziukiewicz (Stal Stalowa Wola)
Michał Maj (Stal Brzeg)
Michał Szromek (Ruch Radzionków)
ODESZLI
Mateusz Winciersz (Piast Gliwice)


ODEJDĄ?
- - -
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - POLONIA-STAL ŚWIDNICA
ul. Cicha 6, Chorzów
06.03.2021 r. godz. --:--
:
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Mariusz Idzik18
   Łukasz Janoszka7
   Michał Mokrzycki7
   Tomasz Foszmańczyk4
   Kacper Kawula4
   Łukasz Janoszka8
   Mateusz Winciersz7
   Tomasz Foszmańczyk6
   Daniel Paszek6
   Mariusz Idzik5
ŻÓŁTE KARTKI
   Łukasz Janoszka4
   Kacper Kawula4
   Michał Mokrzycki4
   Kacper Będzieszak3
   Mateusz Winciersz3
   Marcin Kowalski2
   Bartłomiej Kulejewski2
   Piotr Kwaśniewski2
   Daniel Paszek2
   Patryk Sikora2
TV NIEBIESCY
OSTATNI MECZ
19. kolejka III ligi - 28.11.2020 r. godz. 18:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Transmisja »
Wyp. trenera »
Wyp. piłkarzy »
T. Stefanik »
Kulisy »
Skrót meczu »
1:0
RUCH - GÓRNIK II ZABRZE
 Sikora 90'
REKLAMA
REKLAMA
NOWOŚCI
05.08.20 | Statystyki | Aktual.
29.07.20 | Kadra | Aktualizacja
29.07.20 | R. wiosenna | Aktualizacja
29.07.20 | R. jesienna | Aktualizacja
29.07.20 | Pełny terminarz | Aktual.
REKLAMA
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TABELA
1. Ruch Chorzów 44
2. Polonia Bytom 42
3. Ślęza Wrocław 38
4. LKS Goczałkowice Zdrój 32
5. Pniówek Pawłowice 30
6. Lechia Zielona Góra 28
7. Zagłębie II Lubin 25
8. MKS Kluczbork 25
9. Stal Brzeg 24
10. Gwarek Tarnowskie Góry 23
11. Rekord Bielsko-Biała 23
12. Miedź II Legnica 22
13. Górnik II Zabrze 21
14. Piast Żmigród 20
15. ROW 1964 Rybnik 19
16. Warta Gorzów Wielkopolski 18
17. Foto-Higiena Gać 17
18. Polonia Nysa 11
19. Polonia-Stal Świdnica 10
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TV NIEBIESCY
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2020 | Polityka prywatności