"Cidry" pokonane w pierwszym sparingu
  • Data: 19.01.19; 10:05 (akt. 14:30)  Dodał: Neo
Ruch Chorzów odniósł pierwsze zwycięstwo w 2019 roku. Podopieczni trenera Marka Wleciałowskiego wygrali w sparingu z trzecioligowym Ruchem Radzionków 4:1. Bramki dla Niebieskich strzelili Lucjan Zieliński, Mateusz Bogusz, Wojciech Kędziora i Artur Balicki.

Sztab szkoleniowy Ruchu zobaczył dzisiaj w akcji czterech testowanych piłkarzy: Mateusza Lechowicza, Michała Mokrzyckiego, Łukasza Wiecha i Konrada Budka. Status Mokrzyckiego zmienił się tuż po zakończeniu sparingu z "Cidrami", gdyż klub ogłosił, że zawodnik złożył podpis na kontrakcie. Pozostali także mają dużą szansę, by zostać piłkarzami Niebieskich. - Potwierdzili swoją podstawową przydatność, a kwestie formalne z ich macierzystymi klubami oraz rozmowy indywidualne pozostawiam działaczom - powiedział trener Wleciałowski.

Radzionkowianie mocno zmobilizowali się na spotkanie z czternastokrotnymi mistrzami Polski, co było widać zwłaszcza w pierwszych minutach. - Wystawiliśmy naszą najsilniejszą jedenastkę, mieliśmy okazje, ale Niebiescy i tak przeważali - przyznał trener Kamil Rakoczy.

Drużyna gospodarzy rzeczywiście szybko opanowała sytuację i przejęła inicjatywę, lecz to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 18. minucie Kamila Lecha zaskoczyło fantastyczne uderzenie spod linii bocznej, po którym piłka wpadła w okienko. Gdy zapytaliśmy radzionkowian, kto był autorem gola, okazało się, że... nie do końca wiedzą, jak ów testowany zawodnik się nazywa. Szybko ustaliliśmy jednak, że przepięknym strzałem popisał się Amine Mohamed Boudguiga.

Niebiescy w kolejnych minutach nadal realizowali założenia nakreślone przez Marka Wleciałowskiego i szybko doprowadzili do wyrównania. Asystę zaliczył testowany Mateusz Lechowicz, który wpadł w pole karne rywali i wyłożył piłkę Lucjanowi Zielińskiemu. Nowy nabytek Ruchu z łatwością wpakował ją do siatki i udokumentował tym samym swój niezły występ. - Chciałem się przywitać z kibicami i uważam, że mi się udało - uśmiechał się.

Po przerwie szkoleniowcy obu zespołów dokonali wielu zmian. Rakoczy postawił na młodzieżowców, a Wleciałowski dał szansę kolejnym graczom. W drugiej części dominacja chorzowian nie podlegała dyskusji. Bramka dająca prowadzenie była efektem prezentu od golkipera "Cidrów", który skiksował i wyłożył futbolówkę Mateuszowi Boguszowi. 17-latek, którym interesują się między innymi angielskie Leeds United FC i Brighton & Hove Albion FC, bez trudu dopełnił formalności.

W dalszej części spotkania skutecznością wykazali się napastnicy Ruchu. W 70. minucie podanie Bartłomieja Wdowika wykorzystał Wojciech Kędziora, zaś w końcówce ładną akcję wykończył Artur Balicki. 19-latek przejął piłkę odbitą przez golkipera (strzelał Adrian Dąbrowski), sprytnie uderzył przewrotką, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

- To było ostre granie, ale na niezłym poziomie - podsumował trener Marek Wleciałowski, który w poniedziałek zabierze drużynę na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji LIVE

Sparing: Ruch Chorzów 4:1 (1:1) Ruch Radzionków

Bramki: Zieliński 26', Bogusz 59', Kędziora 70', Balicki 85' - Boudguiga 20'

Ruch Chorzów: Lech - Lechowicz, Duriska, Kulejewski, Miahkow - Podgórski, Obst, Mokrzycki, Walski, Zieliński - Giel.

II połowa: Lech (66' Nowak) - Budek, Wiech, Kulejewski, Bartolewski - Mandrysz, Obst (64' Balicki), Mokrzycki (52' Bogusz), Walski (59' Dąbrowski), Wdowik - Kędziora.

Rezerwowi: Małkowski.
Trener: Marek Wleciałowski
Kapitan: Tomasz Podgórski

Ruch Radzionków: Bielecki (46 zawodnik testowany) - Marcin Trzcionka (46' Barteczko), Banaś (46' zawodnik testowany), Gieroń (46' Wnuk), Sroka (46' Skalski), Staszowski (46' Pietryga), Łabojko (46' zawodnik testowany), Kopeć (46' zawodnik testowany), zawodnik testowany (66' zawodnik testowany), zawodnik testowany (62 Paweł Lechki), Krzemień (46 zawodnik testowany).

28. kolejka Ekstraklasy - 11.04.2024 r. godz. 20:30, Szczecin