strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Wleciałowski: "Nie wiem, jakie będą decyzje gabinetowe"
  • Data: 07.01.19; 19:07  Dodał: Neo
- Mi jako trenerowi zależy na tym, aby drużyna była jak najmocniejsza. Mogę tylko apelować, aby sprawy ewentualnych transferów były dobrze przemyślane - mówi szkoleniowiec Ruchu Chorzów Marek Wleciałowski.

Z trenerem Niebieskich porozmawialiśmy między innymi o rozpoczętym okresie przygotowawczym, planowanych wzmocnieniach, sytuacji Jakuba Kowalskiego oraz piłkarzach, którzy znaleźli się w kręgu zainteresowań innych klubów.

Za nami pierwszy trening w okresie przygotowawczym. Jak pan się zapatruje na najbliższe tygodnie?
Marek Wleciałowski: - Najistotniejsze jest to, żeby jak najlepiej przygotować się do rundy. To zawsze korzystna sytuacja, że możemy spokojnie rozpocząć przygotowania, przyjrzeć się każdemu zawodnikowi i popracować indywidualnie.

Na poniedziałkowych zajęciach stawiło się 29 zawodników, a w najbliższych dniach ma się pojawić jeszcze kilku. Jednak nie wszyscy znajdą się w kadrze na zgrupowanie w Kamieniu.
- Myśląc o zapleczu, zaprosiliśmy na trening wyróżniających się juniorów. Chcemy ich zdiagnozować szczególnie w tym pierwszym tygodniu. Zależy nam na tym, by mieć o nich jak najwięcej informacji.

Na jakie pozycje poszukujecie wzmocnień?
- Chcielibyśmy wzmocnić blok defensywny bocznym obrońcą i przydałaby się też większa rywalizacja w linii pomocy. Cały czas podkreślamy ponadto, że potrzebujemy skutecznego i zdrowego napastnika. Mamy potencjał w tej formacji, ale niestety często są problemy ze zdrowiem czy dyspozycją.

Testy przy Cichej rozpoczęli dzisiaj Mateusz Lechowicz, Michał Mokrzycki i Lucjan Zieliński. Czy ci piłkarze są bliscy związania się z Ruchem?
- Są to zawodnicy, którzy swoją solidnością i dyspozycją piłkarską zwrócili naszą uwagę. Mamy informacje odnośnie ich gry w ostatnim okresie. Nie chciałbym teraz składać wiążących deklaracji w kwestii tych graczy. Myślę, że decyzje zapadną w ciągu najbliższych dni.

Czy na testach pojawi się zapowiadany Estończyk Edgar Tur?
- Trudno powiedzieć, jak potoczy się sytuacja tego zawodnika. Będę czekał na informacje, natomiast na dzisiaj go u nas nie ma.

Jak wygląda sytuacja zawodników wracających po kontuzjach, czyli Patryka Sikory i Mateusza Bartolewskiego?
- Jeśli chodzi o Sikorę, to widać, że jest jeszcze w trakcie rehabilitacji. Zalecamy mu ostrożność we wszystkich kontaktach z piłką. Rozmawiałem z fizjoterapeutami, którzy go prowadzą i wiem, że nie jest jeszcze w stu procentach zdrowy pod kątem piłkarskim. Patryk ciągle jest w trakcie pracy indywidualnej.

Z kolei Bartolewski już jesienią zgłaszał akces do wejścia do pełnego treningu. Ze względu na świadomość delikatności tej kontuzji, staraliśmy się to przedłużyć. Brał udział w większości zajęć, ale dopiero teraz mogę powiedzieć - i posiłkuję się tu opiniami fizjoterapeutów oraz lekarzy - że Mateusz rozpoczyna normalne przygotowania.

Na treningu zabrakło między innymi Jakuba Kowalskiego, którego kontrakt wygasł 31 grudnia. Czy widzi pan miejsce w swoim zespole dla tego zawodnika?
- Przekazałem do klubu informację stricte sportową na jego temat. To zawodnik, który w przeciągu swojego pobytu w Ruchu raz był graczem podstawowym, a raz rezerwowym. I właśnie taki jest jego aktualny status. Decyzja musi zostać podjęta w szerszym aspekcie, natomiast ja nie jestem stroną w rozmowach. Dzisiaj Kuba nie był na treningu, ale trudno mu się dziwić, bo przecież nie ma ważnego kontraktu i mógłby się obawiać na przykład kontuzji.

W drużynie Ruchu znajduje się kilku młodych perspektywicznych zawodników, którzy wzbudzają zainteresowanie innych klubów. Czy apelował pan do działaczy, by zatrzymali tych piłkarzy w Chorzowie i nie osłabiali zespołu?
- Z punktu widzenia sportowego jest to sprawa oczywista. Mi jako trenerowi zależy na tym, aby drużyna była jak najmocniejsza. Mogę tylko apelować, aby sprawy ewentualnych transferów były dobrze przemyślane i przygotowane. Z pewnością będzie się to rozwijać w kontekście negocjacji i znalezienia wspólnych rozwiązań korzystnych dla wszystkich. Zawodnicy na pewno chcą się rozwijać i pewne oferty mogą działać komuś na wyobraźnię. To są tak złożone problemy, że wykraczają poza moje kompetencje.

Najgłośniej jest o Mateuszu Boguszu. Czy ma pan już plan "B", na wypadek gdyby ten zawodnik opuścił zimą Chorzów?
- Zaczęliśmy okres przygotowawczy i staram się wszystkich zawodników traktować poważnie. To jest dla mnie istotne. Nie wiem, jakie będą decyzje gabinetowe. Pójdę do klubu i zapytam o to po kilku dniach. Pewnie będzie obrana strategia odnośnie każdego z tych zawodników. Tak naprawdę dużo zależy od sprawności działania klubu w znaczeniu pozyskiwania rozwiązań, z których mógłbym później korzystać podczas treningów i meczów. Cały czas szukamy różnych opcji i tak będziemy robić za każdym razem.

Rozmawiał: Neo (Niebiescy.pl)



Kadra Ruchu na pierwszy trening w 2026 roku
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom - Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
21.01 - sparing: Ruch - Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Kamil Głogowski (GKS Tychy)
ODCHODZĄ
Maciej Żurawski (Sandecja)
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK WROCŁAW
ul. Katowicka 10, Chorzów
08.02.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
OSTATNI MECZ
19. kolejka I ligi - 07.12.2025 r. godz. 20:15, Łęczna
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
D. Sobociński »
P. Manowski »
Kulisy »
Oprawa »
Skrót meczu »
0:1
GÓRNIK ŁĘCZNA - RUCH
 Szwedzik 11'
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar4
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Andrej Lukić3
   Shuma Nagamatsu3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Martin Konczkowski2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Mateusz Szwoch2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 43
    2. Polonia Bytom 34
    3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 33
    4. Chrobry Głogów 31
    5. Stal Rzeszów 31
    6. Wieczysta Kraków 30
    7. Śląsk Wrocław 30
    8. Ruch Chorzów 30
    9. Polonia Warszawa 30
    10. Miedź Legnica 30
    11. ŁKS Łódź 26
    12. Pogoń Siedlce 22
    13. Odra Opole 22
    14. Puszcza Niepołomice 19
    15. Znicz Pruszków 17
    16. GKS Tychy 13
    17. Stal Mielec 13
    18. Górnik Łęczna 11
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności