strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Fanatycy Ruchu wygrali turniej na 105-lecie Widzewa
  • Data: 06.12.15; 16:52  Dodał: Neo
Drużyna kibiców Ruchu Chorzów wygrała turniej zorganizowany z okazji 105. urodzin Widzewa Łódź. W zawodach wzięli również udział fani Chrobrego Głogów, CSKA Moskwa, Elany Toruń, Karpat Krosno, Partizana Belgrad oraz Stali Rzeszów.

20 drużyn podzielono na cztery grupy. Pierwotnie planowano, że dwie najlepsze z każdej z nich stworzą pary ćwierćfinałowe, ale pokazy pirotechniczne zbyt mocno wydłużyły czas zawodów, dlatego zdecydowano się na rozegranie od razu 1/2 finału. Zanim to nastąpiło, na parkiecie walczono o wygranie grupy. Jak burza przez tę fazę turnieju przeszły Pabianice z Kutnem - jako jedyny wygrali wszystkie grupowe mecze. Na faworytów wyrastali też chorzowianie (trzy wygrane i remis) oraz zawsze mocny TMRF. Średnio wypadli goście z zagranicy, ale to normalne, gdy ma się za sobą długą podróż.

W półfinałach Pabianice & Kutno wpadli na bardzo mocny Ruch, a TMRF zmierzył się z dzielnicowym zespołem Widzewa. Faworyci nie zawiedli. Niebiescy wygrali 1:0 po kuriozalnej bramce samobójczej pabianickiego golkipera (otrzymał tytuł bramkarza turnieju), a TMRF 2:0 ograł swoich rywali. W meczu o trzecie miejsce lepsi byli piłkarze z Pabianic i Kutna (1:0), a finał był już popisem umiejętności ekipy z Chorzowa, która wygrała aż 3:0!

Podkreślić należy wspaniałą atmosferę, jaka panowała na hali Chojeńskiego Klubu Sportowego. Od samego rana do końca imprezy trybuna pękała w szwach. Nie brakowało głośnego dopingu oraz choreografii. Przygotowali ją gospodarze, prezentując okazałą sektorówkę z godłem Chojen i masą pirotechniki. Na zabawę "świeczkami" zdecydowali się też Bałuciarze, po raz drugi przerywając zabawę gęstym dymem z rac. Aby nie dodawać go już więcej na parkiecie, trzeci piro-show odbył się już na zewnątrz.

Po zawodach goście udali się do hotelu, by odświeżyć się po sportowych emocjach. Później widzewska rodzina spotkała się na jednej z łódzkich sal i zasiadła do wigilijnego stołu. W ten oto sposób dobiegł ostatni akcent świętowania 105. urodzin Widzewa.

Fotogalerię z turnieju można znaleźć na stronie WidzewToMy.net.



źródło: WidzewToMy.net / Niebiescy.pl
fot. WidzewToMy.net



Kadra Ruchu na pierwszy trening w 2026 roku
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:00 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 - sparing: Ruch - Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Maciej Żurawski (Sandecja)
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK WROCŁAW
ul. Katowicka 10, Chorzów
08.02.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
OSTATNI MECZ
19. kolejka I ligi - 07.12.2025 r. godz. 20:15, Łęczna
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
D. Sobociński »
P. Manowski »
Kulisy »
Oprawa »
Skrót meczu »
0:1
GÓRNIK ŁĘCZNA - RUCH
 Szwedzik 11'
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar4
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Andrej Lukić3
   Shuma Nagamatsu3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Martin Konczkowski2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Mateusz Szwoch2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 43
    2. Polonia Bytom 34
    3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 33
    4. Chrobry Głogów 31
    5. Stal Rzeszów 31
    6. Wieczysta Kraków 30
    7. Śląsk Wrocław 30
    8. Ruch Chorzów 30
    9. Polonia Warszawa 30
    10. Miedź Legnica 30
    11. ŁKS Łódź 26
    12. Pogoń Siedlce 22
    13. Odra Opole 22
    14. Puszcza Niepołomice 19
    15. Znicz Pruszków 17
    16. GKS Tychy 13
    17. Stal Mielec 13
    18. Górnik Łęczna 11
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności