strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Stadion we mgle
  • Data: 14.11.15; 13:02  Dodał: Marco FC Katowice
Wkrótce minie 5 lat od kiedy Andrzej Kotala został wybrany przez chorzowian prezydentem. Jednym z głoszonych punktów programowych była budowa nowego stadionu przy Cichej. Przez pierwsze dwa lata na tym polu prawie nic się nie działo, więc kibice zorganizowali manifestację. Ponad 4 tysiące fanów głośno i wyraźnie wyraziło swoje oczekiwania. Od tego momentu minęły kolejne 3 lata. W międzyczasie Andrzej Kotala ponownie został wybrany na najwyższy urząd w mieście.


8 listopada 2012 roku. Manifestacja kibiców Ruchu Chorzów w sprawie nowego stadionu.

Dotychczasowe starania o budowę nowego obiektu dla Ruchu poddaliśmy ocenie w naszej sondzie. Padło w niej dużo odpowiedzi skrajnych mówiących, że obecny prezydent nie angażuje się w ogóle (31% głosów), lub że jego starania są maksymalne (4%). Tych odpowiedzi postanowiliśmy nie brać pod uwagę. Uśredniając jednak pozostałe określiliśmy zaangażowanie na poziomie 34%.

Jednym z postulatów kibiców podczas organizowanej manifestacji w 2012 roku było ukończenie ok. 20 tysięcznego obiektu do końca lutego 2016 roku. Chociaż ich adresat z początku dość pozytywnie na nie spojrzał, to dość szybko okazało się, że pozostaną one co najwyżej życzeniami. Najpierw jak bańka prysł postulat 20-tysięcznego obiektu, ponieważ miasta nie stać na tak duży obiekt. Następnie okazało się, że ówczesny układ polityczny storpedował rychłe wbicie pierwszych łopat.

Zmagania na Cichej w tym sezonie regularnie śledzi średnio 7 tys. widzów. Średnia byłaby wyższa, gdyby wszyscy mogli zobaczyć mecze z Górnikiem oraz Legią. Możliwość przeżywania emocji w normalnych warunkach, gdzie nikomu nie padałoby na głowę, gdzie nie oślepiałoby słońce, gdzie miejsce zgadzałoby się z tym z biletu na pewno przyciągnęłaby na stadion pozostających w domach. Polepszenie akustyki skutkowałoby gorętszym i wspólnym dopingiem, wreszcie klub zwiększyłby obroty finansowe. Osiągany w takich warunkach sukces przyciągnąłby nowych sympatyków. Nie dziwi zatem fakt, że dziś aż 77% kibiców Ruchu jest zdania, że w Chorzowie powinna się rozpocząć budowa od razu obiektu 16 tysięcznego. Przypomnijmy, że obecny plan zakłada powstanie stadionu na 12 tysięcy miejsce z opcją rozbudowy do postulowanej przez 77% głosujących wielkości.

Rok 2020 to czas zbyt odległy, zaś stadion na 12 tysięcy miejsc za mały. Tak właściwie należy określić wyniki naszej sondy. Wierzymy, że będą one mobilizujące i motywujące dla rządzących miastem. O ile zaangażowaniem na poziomie 34% nie ma się co chwalić, to cieszy to że nadal widzimy u Prezydenta Andrzeja Kotali 66% potencjału. Nie chcielibyśmy spoglądać na tę prezydenturę przez pryzmat niedotrzymanych obietnic, czy wręcz posłużenia się kwestią stadionu do jej uzyskania. Za długo już czekamy. Chcemy sprawnych działań.

Postulaty kibiców zgłoszone podczas manifestacji w 2012 roku:

1. Rozpoczęcie budowy stadionu na około 20 tys. widzów już w przyszłym roku (tj. w 2013) i jej ukończenie najpóźniej do końca lutego 2016 roku.

2. Budowę stadionu etapami, w tym ukończenie trybuny za bramką od strony huty najpóźniej w lutym 2014 roku. Na trybunie tej zasiądą najbardziej rozśpiewani kibice, czyli potocznie zwany "młyn".

3. Przedstawienie, do konsultacji z gronem kibicowskim, do końca lutego 2013 projektu nowego obiektu, w tym układu poszczególnych trybun.

4. Przedstawienie regularnie pełnych informacji odnośnie zrealizowanych i planowanych zadań związanych z budową stadionu. Prosimy przesyłać je co trzy miesiące - to jest w pierwszy roboczy dzień marca, czerwca, września oraz grudnia począwszy od 2013 roku - na adres mailowy [email protected]

Marco FC K-ce
[email protected]

Cicha 6 na 12 tysięcy, czy od razu na 16 tysięcy?

  • na 16 tysięcy - 77% / 3619 głosów
  • na 12 tysięcy - 21% / 1000 głosów
  • trudno powiedzieć - 2% / 85 głosów

    Wszystkich głosów: 4704

  • Jak oceniasz zaangażowanie Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali w powstanie nowego stadionu przy Cichej?

  • 0% (w ogóle) - 32% / 1416 głosów
  • 10% - 16% / 720 głosów
  • 50% - 12% / 520 głosów
  • 30% - 11% / 474 głosy
  • 20% - 10% / 440 głosów
  • 40% - 7% / 301 głosów
  • 100% (maksymalne) - 5% / 209 głosów
  • 60% - 3% / 150 głosów
  • 70% - 3% / 137 głosów
  • 80% - 2% / 75 głosów
  • 90% - 1% / 46 głosów

    Wszystkich głosów: 4488



  • Pierwszy gol i pierwszy punkt
    REKLAMA
    OSTATNI MECZ
    4. kolejka I ligi - 14.08.2026 r. godz. 21:00, Chorzów
    Czas na szpil »
    Relacja LIVE »
    Relacja z meczu »
    Konferencja »
    Wypowiedzi »
    Fotogaleria »
    Wideo »
    1:0
    RUCH - LECHIA GDAŃSK
     Pawłowski 90'
    NASTĘPNY MECZ
    STAL RZESZÓW - RUCH CHORZÓW
    ul. Hetmańska 69, Rzeszów
    24.08.2026 r. godz. 19:00
    :
    REKLAMA
    TRANSFERY
    PRZYCHODZĄ
    Michał Chrapek (Piast Gliwice)
    Seweryn Cieślak (Skra Cz.)
    Kacper Laskowski (Chrobry)
    Abraham del Moral (CD Teruel)
    Max Pawłowski (Raków)
    Marcel Potoczny (rezerwy)
    Krystian Rostek (Śląsk Wrocław)
    Krystian Wachowiak (Stal Rzeszów)
    Jakub Wrąbel (Miedź Legnica)
    Filip Wójcik (Motor Lublin)
    ODCHODZĄ
    Piotr Ceglarz (Rekord Bielsko-Biała)
    Bartłomiej Gradecki (Radomiak)
    Jakub Jendryka (Raków)
    Szymon Karasiński (Zagłębie L.?)
    Marko Kolar (Sandecja Nowy Sącz)
    Mo Mezghrani (?)
    Dominik Preisler (Artis Brno)
    Mateusz Szwoch (?)
    Jakub Szymański (?)
    Przemysław Szymiński (?)
    Max Watson (?)
    TV NIEBIESCY
    REKLAMA
    STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
       Patryk Szwedzik14
       Marko Kolar6
       Szymon Szymański6
       Piotr Ceglarz5
       Denis Ventura5
       Jakub Jendryka6
       Shuma Nagamatsu6
       Patryk Szwedzik5
       Denis Ventura5
       Piotr Ceglarz4
    ŻÓŁTE KARTKI
       Patryk Szwedzik8
       Andrej Lukić7
       Szymon Szymański6
       Shuma Nagamatsu4
       Daniel Szczepan4
       Mateusz Szwoch4
       Denis Ventura4
       Szymon Karasiński3
       Aleksander Komor3
       Tomasz Bała2
    REKLAMA
    NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 10
    2. Polonia Warszawa 7
    3. Chrobry Głogów 6
    4. Warta Poznań 6
    5. Arka Gdynia 6
    6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6
    7. Stal Mielec 5
    8. Miedź Legnica 4
    9. Polonia Bytom 4
    10. ŁKS Łódź 4
    11. Ruch Chorzów 4
    12. Podbeskidzie Bielsko-Biała 3
    13. Puszcza Niepołomice 3
    14. Unia Skierniewice 3
    15. Odra Opole 3
    16. Pogoń Siedlce 2
    17. Stal Rzeszów 2
    18. Lechia Gdańsk 1
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2026 | Polityka prywatności