strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Koniec szalonego tygodnia u... nieobliczalnych
  • Data: 28.08.15; 15:30  Dodał: Neo
- Zagłębie to solidna drużyna, która tylko rok grała na zapleczu Ekstraklasy. Oceniam, że stać ich na wejście do pierwszej ósemki, ale w sobotnim meczu interesują nas tylko i wyłącznie trzy punkty - mówi ofensywny pomocnik chorzowskiego Ruchu Patryk Lipski.

Zanim "Miedziowi" spadli z Ekstraklasy, drużynie Niebieskich powodziło się w meczach rozgrywanych w Lubinie. W 2013 roku chorzowianie odnieśli tam dwa zwycięstwa - wiosną pod wodzą Jacka Zielińskiego 3:2, a jesienią 2:1 z Janem Kocianem na ławce.

Sezon 2014/15 Zagłębie spędziło w pierwszej lidze, gdzie poradziło sobie bardzo dobrze. Podopieczni trenera Piotra Stokowca wygrali 23 mecze, 8 zremisowali i ponieśli tylko 3 porażki. Latem nie doszło w Lubinie do rewolucji kadrowej. Do zespołu dołączyli: pomocnik Krzysztof Janus z Wisły Płock, bramkarz Martin Polacek z 1.FC DAC Dunajska Streda, pomocnik Jan Vlasko ze Spartaka Trnava czy Damian Zbozień z GKS-u Bełchatów. Po stronie ubytków znaleźli się m.in.: Boris Godal, Aleksander Kwiek, Miłosz Przybecki czy Paweł Stolarski.

Najbliższy rywal Ruchu po 6. kolejkach ma na swoim koncie 8 punktów, na co złożyły się 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. "Miedziowi" odnotowali dość zróżnicowane wyniki:
  • 1. kolejka - 1:1 u siebie z Podbeskidziem
  • 2. kolejka - 0:2 u siebie z Koroną
  • 3. kolejka - 2:1 na wyjeździe z Jagiellonią
  • 4. kolejka - 0:1 na wyjeździe z Termaliką
  • 5. kolejka - 2:1 u siebie z Lechem
  • 6. kolejka - 2:2 na wyjeździe z Górnikiem



    Chorzowian czeka zatem potyczka z nieobliczalnym zespołem, który potrafi pokonać "Jagę" oraz "Kolejorza" i przegrać z Termaliką. - Oglądałem mecze Zagłębia i wiem, że ma ono w swoim składzie kilku klasowych zawodników. Gra tam między innymi Łukasz Janoszka, który przez kilka lat reprezentował barwy Ruchu. Nie będziemy jednak poświęcać szczególnej uwagi poszczególnym graczom rywali - podkreśla Lipski.

    Niebiescy mają za sobą dość... zwariowany tydzień. W sobotę zwycięstwo 4:1 z Termaliką, w poniedziałek informacja o samochodowej stłuczce Rołanda Gigołajewa, który był pod wpływem alkoholu, a we wtorek potwierdzenie transferu Eduardsa Visnakovsa do belgijskiego Westerlo. Jak to wszystko wpłynie na drużynę trenera Waldemara Fornalika? A może nie będzie miało żadnego wpływu?

    - Atmosfera w szatni jest dobra i widać dużą koncentrację na treningach. Myślę, że odejście Visnakovsa może być dobrym bodźcem dla pozostałych napastników do walki o miejsce w pierwszym składzie. Mariusz Stępiński oraz Michał Efir mają wielkie umiejętności i to może być ich sezon - ocenia 21-letni piłkarz Niebieskich.

    Po czterech tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją do kadry meczowej wraca Efir. Pauzującego Rołanda Gigołajewa zastąpił natomiast Tomasz Podgórski, który nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Ruchu. Trener Fornalik w dalszym ciągu nie może skorzystać z usług Michała Helika i Miłosza Trojaka.

    W ostatnich dniach z urazem zmagał się pomocnik Zagłębia Łukasz Janoszka, jednak udało mu się wygrać z czasem. - Noga jeszcze trochę boli, ale jutro już nie będzie można myśleć o bólu. Jestem gotowy do gry - zapewnia doskonale znany przy Cichej "Ecik".

    Sędzią głównym sobotniej konfrontacji Zagłębia z Ruchem, która rozpocznie się o godz. 18:00, będzie Szymon Marciniak z Płocka. Transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja Canal + Sport, a my zapraszamy na naszą relację LIVE!

    Przewidywane składy:

    Zagłębie: Forenc - Zbozień, Guldan, Jach, Cotra - Janus, Tosik, Rakowski, Piątek, Janoszka - Papadopulos.

    Ruch: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski - Mazek, Surma, Iwański, Lipski, Zieńczuk - Stępiński.

    źródło: Niebiescy.pl



  • Wściekłość po remisie z Pogonią Grodzisk
    REKLAMA
    OSTATNI MECZ
    30. kolejka I ligi - 27.04.2026 r. godz. 18:00, Chorzów
    Czas na szpil »
    Transmisja »
    Relacja LIVE »
    Relacja z meczu »
    Relacja z trybun »
    Konferencja »
    Sz. Szymański »
    D. Grabiński »
    D. Sobociński »
    Skrót meczu »
    Wideo »
    2:2
    RUCH - POGOŃ GRODZISK
     Szymański 12'
     Ventura 71'
     Gajgier 2'
     Lis 87'
    REKLAMA
    NASTĘPNY MECZ
    RUCH CHORZÓW - ODRA OPOLE
    ul. Katowicka 10, Chorzów
    03.05.2026 r. godz. 14:30
    :
    TV NIEBIESCY
    REKLAMA
    PLAN PRZYGOTOWAŃ
    05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
    17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
    21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
    21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
    24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
    26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
    31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
    08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
    * Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
    TRANSFERY
    PRZYCHODZĄ
    Jakub Domagała (rezerwy)
    Jakub Jendryka (Skierniewice)
    ODCHODZĄ
    Tomasz Bała (Widzew II)
    Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
    Maciej Żurawski (Sandecja)
    STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
       Patryk Szwedzik12
       Piotr Ceglarz5
       Marko Kolar5
       Shuma Nagamatsu4
       Szymon Szymański3
       Shuma Nagamatsu5
       Jakub Jendryka4
       Denis Ventura4
       Piotr Ceglarz3
       Patryk Szwedzik3
    ŻÓŁTE KARTKI
       Andrej Lukić7
       Patryk Szwedzik6
       Szymon Szymański4
       Szymon Karasiński3
       Shuma Nagamatsu3
       Daniel Szczepan3
       Mateusz Szwoch3
       Denis Ventura3
       Tomasz Bała2
       Marko Kolar2
    REKLAMA
    NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 59
    2. Śląsk Wrocław 54
    3. Wieczysta Kraków 50
    4. Chrobry Głogów 48
    5. Polonia Warszawa 47
    6. Ruch Chorzów 44
    7. ŁKS Łódź 44
    8. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 43
    9. Miedź Legnica 43
    10. Puszcza Niepołomice 42
    11. Polonia Bytom 41
    12. Stal Rzeszów 39
    13. Odra Opole 38
    14. Pogoń Siedlce 36
    15. Stal Mielec 29
    16. Górnik Łęczna 27
    17. Znicz Pruszków 25
    18. GKS Tychy 21
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności