strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Porażka zespołu i testowanych
  • Data: 27.06.15; 10:42 (akt. 14:30)  Dodał: Neo
Ruch Chorzów rozegrał pierwszy sparing podczas przygotowań do nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika przegrali 0:2 z czeskim drugoligowcem SFC Opava. Bramki zdobyli Dominik Fiser oraz Nemanja Kuzmanović.

Wynik spotkania nie obrazuje tego, co widzieliśmy, bo w pierwszej połowie o wiele lepiej zaprezentowali się Niebiescy, którzy dominowali przez 40 minut. W tym czasie dogodne sytuacje zmarnowali Michał Efir (najpierw ze strzałem głową poradził sobie bramkarz Petr Vasek, a w drugiej sytuacji zawodnik Ruchu popełnił błąd podczas przyjmowania piłki), a także Osetyjczyk Rołand Gigołajew, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W każdej z tych sytuacji dobrze podawał Łotysz Eduards Visnakovs.

O rezultacie zdecydowała końcówka pierwszej połowy. W 42. minucie Dominik Fiser popisał się ładnym strzałem sprzed pola karnego, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część prowadzenie podwyższył Nemanja Kuzmanović. Serb, który strzelił Ruchowi gola także w styczniowym sparingu, pokonał golkipera płaskim strzałem prawą nogą.

Po przerwie zobaczyliśmy na boisku kilku testowanych zawodników, w tym m.in. Greków Vassilisa Ioannidisa i Themistoklisa Potouridisa, Pawła Łysiaka czy Aleksa Mierzejewskiego (20-letni pomocnik, który grał ostatnio w rezerwach angielskiego Eccleshill United FC). - Wypadli tak, że im dziękujemy i wracają do swoich klubów oraz krajów - podsumował trener Waldemar Fornalik.

Na boisku pojawił się również 18-letni obrońca Jakub Wagner z UKS-u Ruch Chorzów, o którym zapewne myślą przy Cichej bardziej przyszłościowo. Miejsce w kadrze na obóz wywalczył sobie ponadto Artur Lenartowski.

W poniedziałek zespół Niebieskich wyjedzie na zgrupowanie do Wisły. - Zabierzemy mniej liczną kadrę i myślę, że dojedzie do nas jeszcze przynajmniej dwóch, trzech zawodników. W tej grupie będziemy się przygotowywać do sezonu - zapowiedział szkoleniowiec Ruchu.

Kolejnym sparingpartnerem chorzowian będzie Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Mecz odbędzie się w środę (1 lipca) o godz. 16:30 w Wiśle.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji LIVE

Sparing: Ruch Chorzów 0:2 (0:2) Slezsky FC Opava

Bramki: Fiser 42', Kuzmanović 45'

Składy:

Ruch:

I połowa: Skaba - Konczkowski, Grodzicki, Szyndrowski, Oleksy - Zieńczuk, Surma, Urbańczyk, Efir, Gigołajew - Visnakovs.

II połowa: Lech - Szewczyk, Grodzicki (70' Kwiatkowski), Szyndrowski (65' Wagner), Ioannidis - Mazek, Lenartowski, Lipski, Włodyka, Łysiak (84' Mierzejewski) - Potouridis (84' Mularczyk).

Trener: Waldemar Fornalik

Opava:

I połowa: Vasek - Schaffartzik, Dvornik, Horka, Celustka - Svatonsky, Metelka, Janetzky, Jursa, Fiser - Kuzmanović.

II połowa: Kveton - Helebrand, Metelka, Dvornik, Hrabina - Machalek, Jursa (75' Janetzky), Cesek, Grussmann, Jurecka - Mrazek.

Trener: Jan Baranek

źródło: Niebiescy.pl



Wściekłość po remisie z Pogonią Grodzisk
REKLAMA
OSTATNI MECZ
30. kolejka I ligi - 27.04.2026 r. godz. 18:00, Chorzów
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z trybun »
Konferencja »
Sz. Szymański »
D. Grabiński »
D. Sobociński »
Skrót meczu »
Wideo »
2:2
RUCH - POGOŃ GRODZISK
 Szymański 12'
 Ventura 71'
 Gajgier 2'
 Lis 87'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ODRA OPOLE
ul. Katowicka 10, Chorzów
03.05.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik12
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Shuma Nagamatsu4
   Szymon Szymański3
   Shuma Nagamatsu5
   Jakub Jendryka4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić7
   Patryk Szwedzik6
   Szymon Szymański4
   Szymon Karasiński3
   Shuma Nagamatsu3
   Daniel Szczepan3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Marko Kolar2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 59
    2. Śląsk Wrocław 54
    3. Wieczysta Kraków 50
    4. Chrobry Głogów 48
    5. Polonia Warszawa 47
    6. Ruch Chorzów 44
    7. ŁKS Łódź 44
    8. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 43
    9. Miedź Legnica 43
    10. Puszcza Niepołomice 42
    11. Polonia Bytom 41
    12. Stal Rzeszów 39
    13. Odra Opole 38
    14. Pogoń Siedlce 36
    15. Stal Mielec 29
    16. Górnik Łęczna 27
    17. Znicz Pruszków 25
    18. GKS Tychy 21
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności