strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Konferencja "Bezpieczny stadion". Odmienne zdania Bońka i policji
  • Data: 01.11.14; 10:06  Dodał: Neo
W czwartek w Kielcach odbyła się XIV edycja konferencji "Bezpieczny stadion". Wzięli w niej udział przedstawiciele jednostek policji, klubów, kierownicy ds. bezpieczeństwa oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele.

W trakcie XIV edycji konferencji "Bezpieczny stadion" odbyły się dwa panele dyskusyjne, których moderatorem był dziennikarz Polsat Sport Roman Kołtoń. Pierwszy dotyczył systemu organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej oraz oceny bieżącej sytuacji i kierunków na przyszłość. Wzięli w nim udział Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Komendant Główny Policji Marek Działoszyński oraz Adam Giersz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z kolei na drugim panelu o dobrych praktykach, bieżących problemach i współpracy Organizatora z Policją dyskutowali Dariusz Dymiński z Komendy Głównej Policji, Grzegorz Baczyński z KWP Katowice, przedstawiciel Arki Gdynia Dariusz Guzikowski oraz Marek Doliński z Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN. W trakcie konferencji podjęto też temat organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej w świetle raportów meczowych SLO.

- Mecze w Polsce są absolutnie bezpieczne - podkreślił prezes Zbigniew Boniek. - Jeśli ktoś chce iść na mecz się pobawić, to bezpiecznie może to zrobić. Owszem, czasem znajdzie się ktoś, kto chce porozrabiać i w każdej dyscyplinie sportu taki delikwent może się zdarzyć. 99 procent problemów związanych z meczami dotyczy środków pirotechnicznych i ja jestem szalenie dumny, bo to jest sztuczny problem - dodał.

Boniek zwrócił uwagę, że kibice do wejścia na każdy stadion najwyższej ligi potrzebują wyrobienia karty kibica, która jest powieleniem dowodu tożsamości i jej wyrobienie pochłania koszty. Obecnych przepisów bronili doradca ministra sportu - Adam Giersz i szef policji Marek Działoszyński, którzy również wzięli udział w panelu dyskusyjnym w Kielcach. Obaj używali argumentu, że to właśnie dzięki ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych stadiony w Polsce stały się bezpieczne. Obaj też zgodzili się, że nadeszła pora na zmodyfikowanie przepisów. Zostaną one złagodzone w tym sensie, że na polskich stadionach zostaną przywrócone miejsca stojące. Z drugiej strony jednak na kibica będą czyhały nowe pułapki - za złe zachowanie podczas wyjazdu na mecz, będzie mu groził zakaz stadionowy, który dotychczas dotyczył tylko wybryków stadionowych. - To bez sensu, jeśli Kowalski narozrabia w pociągu, to niech idzie do więzienia, a nie dostaje zakaz stadionowy - sprzeciwił się Boniek.

Adam Giersz zaatakował Bońka o to, że opowiada się za używaniem rac na stadionach. - Race są głównym zarzewiem konfliktu z kibicami w tej chwili. Jest on podsycany przez niejednolite stanowisko wobec rac organów państwa i PZPN-u - tłumaczył Giersz. - Na razie prawo ich zabrania, ale jeśli pirotechnika byłaby używana w sposób cywilizowany, na przykład przez przeszkolone osoby, na płycie boiska, to będziemy popierać taki pokaz mający być elementem oprawy. Na żużlu pokazy po meczu są robione dla kibiców i w sposób porządny - dodał.

Pocieszający wniosek z konferencji "Bezpieczny stadion" jest taki, że na szczeblu centralnym PZPN, Ekstraklasa SA współpracują z policją i wojewodami na tyle dobrze, że wojewodowie nie orzekają już o zamykaniu trybun, czy całych aren. Jeśli jakiś organizator popełni błąd, to takie kary stosuje Komisja Ligi, znajdująca się pod auspicjami PZPN-u i Ekstraklasy. W minionym sezonie (2013/2014) 33 razy trybuny, bądź całe stadiony były zamykane, a 19 takich decyzji wydali wojewodowie.



źródło: PZPN / Interia.pl



Wściekłość po remisie z Pogonią Grodzisk
REKLAMA
OSTATNI MECZ
31. kolejka I ligi - 03.05.2026 r. godz. 14:30, Chorzów
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z trybun »
Konferencja »
Wypowiedzi »
Fotogaleria »
Wideo »
2:0
RUCH - ODRA OPOLE
 Szczepan 16'
 Ventura 85'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
GKS TYCHY - RUCH CHORZÓW
ul. Edukacji 7, Tychy
10.05.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik12
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Shuma Nagamatsu4
   Szymon Szymański3
   Shuma Nagamatsu5
   Jakub Jendryka4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić7
   Patryk Szwedzik6
   Szymon Szymański4
   Szymon Karasiński3
   Shuma Nagamatsu3
   Daniel Szczepan3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Marko Kolar2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 59
    2. Śląsk Wrocław 57
    3. Wieczysta Kraków 53
    4. Chrobry Głogów 48
    5. ŁKS Łódź 47
    6. Ruch Chorzów 47
    7. Polonia Warszawa 47
    8. Miedź Legnica 46
    9. Puszcza Niepołomice 45
    10. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 43
    11. Polonia Bytom 41
    12. Stal Rzeszów 39
    13. Odra Opole 38
    14. Pogoń Siedlce 36
    15. Stal Mielec 29
    16. Górnik Łęczna 27
    17. Znicz Pruszków 25
    18. GKS Tychy 21
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności