strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Ruch, Piast, Górnik i Podbeskidzie razem polecą do Turcji
  • Data: 23.10.14; 16:22  Dodał: Neo
Rusza nowatorski projekt, w którym biorą udział cztery śląskie kluby – Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na przełomie stycznia i lutego zespoły wspólnie udadzą się do Turcji, gdzie będą przygotowywały się do rundy wiosennej sezonu 2014/2015.

– Możemy rywalizować ze sobą na boisku, walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli, ale współpracować poza nim. Tym bardziej, że ¼ drużyn występujących w Ekstraklasie to zespoły z naszego regionu. Pomyśleliśmy, że trzeba mądrze wykorzystać ten fakt, aby promować śląską piłkę. Wspólny wylot do Turcji to pierwszy etap tego projektu. Planując jego realizację braliśmy pod uwagę głównie aspekt ekonomiczny. Wylot wszystkich śląskich drużyn na pokładzie jednego samolotu to dla klubów, które starają się rozsądnie gospodarować swoimi środkami spora oszczędność – podkreśla prezes Ruchu Chorzów Dariusz Smagorowicz.

– Do Turcji lecimy jednym samolotem, co powoduje nie tylko mniejsze koszty finansowe, ale również daje nam większy komfort wyjazdu na zgrupowanie. Wcześniej wszystko bowiem zostało zaplanowane i uzgodnione, co jest bardzo ważne ze względów logistycznych. A koszty są na pewno mniejsze – przyznał Krzysztof Maj, Wiceprezes Górnika Zabrze.

– Cieszymy się z tej inicjatywy. Tym bardziej, że po raz pierwszy zaproszono nas do jednego stołu. Wcześniej nie uczestniczyliśmy we wspólnym planowaniu ze śląskimi zespołami. Oczywiście korzyści są podwójne zarówno finansowe, jak i sportowe. Współpraca pozwoli rozwijać się w wielu kierunkach – stwierdził Wojciech Borecki, Prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała.

– Pomysł zrodził się podczas jednego ze spotkań prezesów. Pojawił się temat wspólnego wyjazdu pierwszych zespołów. Cały czas myślimy o współpracy na różnych poziomach i jest to pierwszy widoczny efekt. Taki wyjazd służy integracji całego środowiska, a w przyszłości może to sprzyjać zdobywaniu nowych sponsorów – zakończył Adam Sarkowicz, Prezes Piasta Gliwice.

źródło: Ruch Chorzów



Kadra Ruchu na pierwszy trening w 2026 roku
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 - sparing: Ruch - Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Maciej Żurawski (Sandecja)
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK WROCŁAW
ul. Katowicka 10, Chorzów
08.02.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
OSTATNI MECZ
19. kolejka I ligi - 07.12.2025 r. godz. 20:15, Łęczna
Relacja LIVE »
Czas na szpil »
Relacja z meczu »
Konferencja »
P. Szwedzik »
D. Sobociński »
P. Manowski »
Kulisy »
Oprawa »
Skrót meczu »
0:1
GÓRNIK ŁĘCZNA - RUCH
 Szwedzik 11'
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar4
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Andrej Lukić3
   Shuma Nagamatsu3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Martin Konczkowski2
   Nikodem Leśniak-Paduch2
   Mo Mezghrani2
   Mateusz Szwoch2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 43
    2. Polonia Bytom 34
    3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 33
    4. Chrobry Głogów 31
    5. Stal Rzeszów 31
    6. Wieczysta Kraków 30
    7. Śląsk Wrocław 30
    8. Ruch Chorzów 30
    9. Polonia Warszawa 30
    10. Miedź Legnica 30
    11. ŁKS Łódź 26
    12. Pogoń Siedlce 22
    13. Odra Opole 22
    14. Puszcza Niepołomice 19
    15. Znicz Pruszków 17
    16. GKS Tychy 13
    17. Stal Mielec 13
    18. Górnik Łęczna 11
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności