strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Janoszka i Jankowski ze starymi numerami
  • Data: 27.11.13; 11:37  Dodał: Marco FC Katowice
Ze względu na to, że nasz pomysł z tymczasowym zastrzeżeniem koszulki nr "10" został dość szybko podchwycony przez media, zwłaszcza te lokalne, szybko zdecydowaliśmy się na zamieszczenie kolejnego pytania. Naszym zdaniem strzelenie 25 goli nie powinno być jedynym, czy kluczowym kryterium. Tym powinna być aprobata ze strony kibiców. Zdobycie akceptacji większości sympatyków Ruchu byłoby najlepszą formą weryfikacji, ale i zastrzykiem motywacyjnym dla wybranego zawodnika. Nasze pytanie w sondzie miało na celu pokazać, jak takie głosowanie miałoby wyglądać.

Za kryterium wyboru wzięliśmy ilość strzelonych bramek. Do 25 strzelonych goli zbliżają się bowiem Łukasz Janoszka i Maciej Jankowski. Jak pokazują wyniki sondy, nie chcemy, aby póki co któryś z nich występował z tym numerem na koszulce. Oczywiście do sprawy moglibyśmy powrócić przy kolejnym zdobyciu 25 czy na przykład 10 goli - sprawa umowna.

Na Macieja Jankowskiego zagłosowało tylko 8% kibiców. Takiego wyniku można było się spodziewać. Jednym z powodów są perturbacje transferowe i niejasna przyszłość napastnika. To pewnie ma wpływ na jakość występów, czy w ogóle pojawianie się na boisku. Pamiętamy także, że Maciej Jankowski swojego czasu stracił już jeden z ważniejszych numerów, jakim była "7".

Zupełnie inaczej jest z Łukaszem Janoszką, choćby z racji stażu i śląskich korzeni. Na "Młodego Ecika" zagłosowało 40% sympatyków Ruchu. Trochę zabrakło, dokładnie 11% głosów, ale przy najbardziej minimalistycznym wariancie. Łukaszowi Janoszce zdarza się przeplatać występy dobre ze średnimi. Wierzymy jednak, że nasza sonda będzie mobilizacją do jeszcze lepszej gry.

25 goli to pewna bariera zabezpieczająca, ale i cel dla zawodnika. Chcielibyśmy, aby do Ruchu zawitał taki zawodnik jak Mariusz Śrutwa, który chciałby być po prostu najlepszy. Ilość bramek nie musi jednak być najważniejszym kryterium. Jeżeli dany zawodnik, np. środkowy obrońca chciałby się zmierzyć z legendą koszulki numer "10", to nie widzimy przeszkód. Nie musi udowadniać nam tego bramkami. Jeden warunek pozostawałby jednak niezmienny - aprobata większości kibiców Ruchu, wyrażona głosami w naszej sondzie.

Marco FC K-ce
[email protected]



Trzecie zwycięstwo z rzędu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
25. kolejka I ligi - 14.03.2026 r. godz. 19:30, ChorzĂłw
Czas na szpil »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
P. Manowski »
D. Sobociński »
D. Grabiński »
SkrĂłt z TV »
Wideo »
2:1
RUCH CHORZ W - STAL MIELEC
 Nagamatsu 11'
 Ventura 49'
 Kruszelnicki 2'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
ŁKS ŁÓDŹ - RUCH CHORZÓW
al. Unii Lubelskiej 2, Łódź
21.03.2026 r. godz. 14:30
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
05.01 - 20.01 - treningi w Chorzowie
17.01 g. 12:00 - sparing: Puszcza Niepołomice 1:1 Ruch
21.01 g. 11:00 - sparing: Polonia Bytom 0:4 Ruch
21.01 - 24.01 - zgrupowanie w Wałbrzychu
24.01 g. 13:30 - sparing: Śląsk II Wrocław 2:1 Ruch
26.01 - 07.02 - treningi w Chorzowie
31.01 g. 12:00 - sparing: Ruch 2:2 Odra Opole
08.02 g. 14:30 - 20. kolejka I ligi: Ruch - Śląsk Wrocław
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Jakub Domagała (rezerwy)
Jakub Jendryka (Skierniewice)
ODCHODZĄ
Tomasz Bała (Widzew II)
Jakub Sobeczko (Stal Stalowa)
Maciej Żurawski (Sandecja)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik9
   Piotr Ceglarz5
   Marko Kolar5
   Szymon Szymański3
   Szymon Karasiński2
   Shuma Nagamatsu4
   Denis Ventura4
   Piotr Ceglarz3
   Patryk Szwedzik3
   Tomasz Bała2
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić6
   Patryk Szwedzik4
   Szymon Szymański4
   Shuma Nagamatsu3
   Mateusz Szwoch3
   Denis Ventura3
   Tomasz Bała2
   Szymon Karasiński2
   Aleksander Komor2
   Martin Konczkowski2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 52
    2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 42
    3. Chrobry Głogów 41
    4. Wieczysta Kraków 40
    5. Śląsk Wrocław 40
    6. Polonia Warszawa 40
    7. Ruch Chorzów 40
    8. Miedź Legnica 38
    9. ŁKS Łódź 36
    10. Stal Rzeszów 36
    11. Polonia Bytom 35
    12. Puszcza Niepołomice 34
    13. Odra Opole 29
    14. Pogoń Siedlce 27
    15. Stal Mielec 20
    16. Znicz Pruszków 20
    17. Górnik Łęczna 17
    18. GKS Tychy 14
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności