Zakończyła się przygoda młodzieżowej kadry Polski U-20 na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Kanadzie. W dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału z faworytem turnieju – Argentyną – Polska uległa 3:1.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego natarcia zawodników z Ameryki Południowej, ale to w 7. minucie Polacy mogli objąć prowadzenie, jednak strzał Janczyka cudem nie znalazł się w siatce. Argentyńczycy nadal zaciekle atakowali… a Polska strzeliła bramkę! Gola na 1:0 w 33. minucie meczu ustrzelił Janczyk. Młodzi gracze z Argentyny tylko 7. minut pozwolili cieszyć się biało-czerwonym z prowadzenia. Wyrównującego gola zdobył Di Maria.
Druga połowa rozpoczęła się tragicznie dla reprezentacji Polski. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry było już 2:1 dla Argentyny. Gola strzelił Aguero. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Białkowski, który zapobiegł wyższej porażce. W 77. minucie Janoszka zastąpił na boisku Cywkę, jednak nie mógł już nic zdziałać, gdyż kilka minut po jego wejściu Aguero ustalił wynik spotkania. Mecz zakończył się niemiłym akcentem – czerwoną kartką dla Janczyka.
Podsumowując – niespodziewane zwycięstwo z Brazylią, wysoka porażka z USA, szczęśliwy remis z Koreą Płd., oraz dzisiejsza porażka z Argentyną. Oto cały dorobek młodych piłkarzy na kończących się już dla nich Mistrzostwach. Łukasz Janoszka wystąpił tylko w 2 spotkaniach – zwycięskim meczu z Brazylią oraz w spotkaniu z Argentyną. W obydwu potyczkach był zmiennikiem i zagrał nieco ponad 30 minut, jednak na pewno w przyszłości ta przygoda zaprocentuje.
źródło: własne