strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl TV Niebiescy w Youtube Typer Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów Niebiescy Relacje Live
Prezydent odpowiada na pytania kibiców (cz. 1)
  • Data: 16.09.10; 11:52  Dodał: Robson
Stadion Ruchu będzie projektowany na 18.000 widzów i będzie posiadał kategorię III wg przepisów UEFA. Obiekt będzie budowany etapami, pierwsza trybuna powstanie jesienią 2012 roku – możemy dowiedzieć się z odpowiedzi Prezydenta Chorzowa, Marka Kopla na pytania kibiców "Niebieskich". Tydzień temu fani Ruchu za pośrednictwem serwisu Niebiescy.pl przesłali do Pana Prezydenta ponad 60 pytań. Dziś prezentujemy odpowiedzi na ponad połowę z nich. Jutro zamieścimy pozostałe pytania wraz z odpowiedziami.


PYTANIA DOTYCZĄCE STADIONU RUCHU:

Pyt. 1. Dlaczego budowa nowego obiektu na Cichej ma ruszyć dopiero w roku 2012? Czy nie można było pozyskać środków z Unii Europejskiej na tą inwestycję wcześniej? Czy nieubieganie się Chorzowa o dofinansowanie budowy stadionu ze środków UE, wynika z braku środków na pokrycie wkładu własnego?
Marek Kopel: - W roku 2011 gotowy będzie projekt budowlany i znany będzie koszt budowy, co pozwoli zaplanować na rok 2012 odpowiednie środki i przeprowadzić procedury przetargowe na wykonawcę robót.

W programach unijnych województwa śląskiego i rządowych nie było i nie ma środków na budowę lub przebudowę stadionów piłkarskich.

Pyt. 2. Czy ktokolwiek rozpoznawał sprawę pozyskania środków z Ministerstwa Sportu, z Unii Europejskiej, czy innych Funduszy Rozwoju Regionalnego, itp.?
Marek Kopel: - Urząd Miasta zatrudnia osoby kompetentne w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Na inwestycje związane z przebudową stadionu piłkarskiego dostępne były wyłącznie środki z Ministerstwa Sportu poprzez Samorząd Województwa.
Tego typu dotacje miasto uzyskało w:
- 1998 r. - 1.500.000,- zł - modernizacja wież oświetleniowych
- 2004 r. - 124.000,- zł - montaż krzesełek
- 2005 r. - 104.000,- zł - wymiana zadaszenia trybun
- 2006 r. - 134.000,- zł - budowa monitoringu + 126.700,- zł - montaż krzesełek
- 2007 r. - 500.000,- zł - budowa budynku przy boisku treningowym

Pyt. 3. Skąd zamierza pan pozyskać fundusze na ten cel? Przecież nie od dziś wiadomo, że miasto ma deficyt.
Marek Kopel: - Stadion będzie budowany kosztem zmniejszenia nakładów na remonty dróg, budynków, szkół itp. Po wykonaniu projektu prowadzona będzie także zbiórka publiczna poprzez sprzedaż cegiełek, podjęta będzie także próba sprzedaży nazwy stadionu, praw do sprzedaży piwa (o ile będzie dopuszczone do
sprzedaży na stadionie), prowadzone będzie także postępowanie w sprawie pozyskania inwestora w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Każde pozyskane tą drogą środki mogą przyspieszyć budowę stadionu.

Pyt. 4. Proszę powiedzieć czym się różni Ostrowiec od Chorzowa pod względem pozyskiwania środków. W Ostrowcu powstał stadion a na pewno nie są bogatszym miastem od Chorzowa. U nas się mówi że miasta nie stad a może po prostu niema odpowiednich ludzi którzy by się tym zajęli.
Marek Kopel: - Znam sytuację i realia Chorzowa i nie ma na nią wpływu to co się dzieje w Ostrowcu.

Pyt. 5. Dlaczego inne miasta np. Białystok dostają dofinansowania na budowę stadionu w wysokości nawet 65% wartości inwestycji z Unii Europejskiej a Chorzów nie może dostać?
Marek Kopel: - O sposobie przeznaczenia środków europejskich, które były i są do dyspozycji poszczególnych województw decydowały samorządy województw. W województwie śląskim nie było i nie ma środków europejskich przeznaczonych na stadiony piłkarskie.

Pyt. 6. Stadion Cracovii jest finansowany przez miasto Kraków z budżetu, bez dofinansowania z UE, budżetu centralnego. Płatność za wykonanie obiektu jest rozłożona na 4 lata. Czy Chorzów stad np. na spłatę 50 milionów złotych rocznie tytułem budowy nowego stadionu?
Marek Kopel: - Dla Chorzowa wielkim wydatkiem jest wydanie 1.500.000 zł na salę gimnastyczną, a największa inwestycja w ostatnich 15 latach to 9 mln zł na halę sportową z basenem. Aktualnie na wszystkie inwestycje w mieście możemy wydać tyle, ile zarobimy na sprzedaży nieruchomości, są to kwoty od 5 do 15 mln zł rocznie.

Pyt. 7. Czy miasto nie może zaciągnąć kredytu na budowę nowego stadionu co skróciłoby tak długi czas wybudowania nowego obiektu?
Marek Kopel: - W przeciągu najbliższych kilku lat ze względu na obowiązujące prawo i sytuację finansową miasto nie będzie mogło zaciągać żadnego kredytu.

Pyt. 8. Kiedy dokładnie rozpocznie się budowa stadionu i kiedy planuje pan uroczyste otwarcie nowego obiektu?
Marek Kopel: - Budowa odbywać się będzie etapami. Zakończenie budowy 1-szej nowej trybuny za bramką powinno nastąpić na jesień 2012 roku. Co roku budowana będzie jedna trybuna i budynek sportowo-administracyjny, a na koniec łącznik trybun. Jeśli pozyskamy dodatkowe środki prace będą mogły być przyspieszone.

Pyt. 9.Czemu stadion ma mieć tylko 20 tys. miejsc albo i mniej? Wymogi UEFA na Ligę Mistrzów to min. 25 tys.
Marek Kopel: - Stadion będzie posiadał kategorię III wg przepisów UEFA. Na takim stadionie można rozgrywać mecze do III rundy eliminacji w Lidze Mistrzów i IV rundy eliminacji w Lidze Europy. Dopuszczalna pojemność stadionu tej kategorii jest niższa niż 15.000. Stadion przy ul. Cichej projektowany będzie na około 18.000 widzów.

Pyt. 10. Czy wyraziłby Pan chęć zmiany projektu nowego stadionu? Chodzi o zwiększenie ilości miejsc na stadionie, tak aby dorównać reszcie polskich zespołów.
Marek Kopel: - Wielkość stadionu nie wynika z chęci Prezydenta, tylko z realnych możliwości finansowych miasta. Jeśli Ruch będzie w stanie zgromadzić na dobry mecz ponad 20.000 kibiców, to zagra go na Stadionie Śląskim.

Pyt. 11. Chorzów jako miasto pozostało jednym z 5 miast gdzie nie są - powtórzę NIE SĄ - budowane stadiony klubów Ekstraklasy na obecną chwilę. W jaki sposób można zbudować renomę miasta, jak nie przez taką inwestycję ?
Marek Kopel: - Chorzów, mimo że jest mniejszym i słabszym ekonomicznie miastem od Katowic, Zabrza, Bytomia, Gliwic, Sosnowca, nie wspominając Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania czy Krakowa wyposażył stadion we wszystkie elementy wymagane przez PZPN tj. oświetlenie, krzesełka, podgrzewaną murawę, system monitoringu, system identyfikacji kibica, a także boisko i obiekty treningowe. Teraz przyszła kolej na budowę nowych trybun.

Pyt. 12. Czy aby na pewno zostanie zmodernizowany stadion Ruchu Chorzów ? Czy to może kolejne obietnice? Czy jest jakiś dokument stwierdzający, że będzie budowa nowego obiektu?
Marek Kopel: - Jestem przekonany, że stadion zostanie zmodernizowany niezależnie od tego, kto będzie Prezydentem Miasta, ponieważ wszystkie stadiony piłkarskie drużyn ekstraklasy zmieniają się.

Pyt. 13. Czy rada miasta przyjęła już uchwałę w sprawie budowy nowego stadionu Ruchu? Jeżeli nie, to kiedy taka uchwała zostanie podjęta?
Marek Kopel: - Rada Miasta podjęła w lutym bieżącego roku uchwałę w sprawie Wieloletniego Programu Inwestycji, w którym ujęta jest przebudowa stadionu przy ul. Cichej.

Pyt. 14. Dlaczego pan prezydent mówi o przebudowie naszego stadionu zawsze jak się zbliżają wybory? Zbieg okoliczności?
Marek Kopel: - Przed żadnymi wyborami nie obiecywałem budowy nowych trybun, natomiast zawsze zapewniałem o wykonaniu prac dostosowujących stadion do wymagań PZPN. Największy i najdroższy zakres tych prac wykonany został w tej kadencji:
2007 r.:
- utworzenie dwóch sektorów buforowych
- renowacja głównej płyty boiska oraz boiska bocznego
- adaptacja istniejącego garażu na potrzeby siłowni
- zakup sprzętu siłowego i sportowego
- zakup zbiornika ciepłej wody do hydromasażu
- zmiana zasilania z propan-butan na gaz ziemny PT
- montaż przegród i ogrodzenia na stadionie
- zakup wiat stadionowych
- remont sanitariatów
- remont salki konferencyjnej
- remont szatni
- remont ogrodzenia od str. ul. Cichej i dwóch przegród buforowych
2008 r.:
- zmiana zasilania z propan butan na gaz ziemny
- wymiana ogrodzenia od str. Al. Bojowników i DTŚ
- budowa budynku socjalno magazynowego – kontynuacja w roku 2009
- dostosowanie urządzeń w kotłowni
- budowa boiska trawiastego wraz z oświetleniem i nawodnieniem
- rewitalizacja terenu
- wykonanie oświetlenia awaryjnego na trybunie głównej i doświetlenia wewnątrz budynku
- zakup i dostawa nawierzchni trawiastej w postaci darni rolowanej
- wymiana transformatorów wraz z remontem rozdzielni i odwodnieniem terenu
- remont wież oświetleniowych
- wzmocnienie konstrukcji wsporczej siedzisk i trybuny
- remont fragmentu trybuny głównej
2009 r.:
- wymiana instalacji elektrycznej wraz z okablowaniem na koronie stadionu oraz wymiana kabla od strony Alei Bojowników na obiekcie
- wymiana drzwi wejściowych wraz z urządzeniami przeciwpanicznymi na obiekcie
- modernizacja stadionu - instalacja podgrzewanej murawy
- zakup traktora wraz z osprzętem na obiekt
- malowanie elewacji trybuny głównej na obiekcie
- zakup wiat dla zawodników rezerwowych na obiekt
- zakup wyposażenia nowego budynku na obiekt
- zakup rejestratora cctv oraz dwóch kamer szybkoobrotowych na obiekt
2010 r.:
- montaż elektronicznego systemu identyfikacji kibica na stadionie
- wymiana ogrodzenia na koronie stadionu oraz przy płycie boiska
- wymiana słupów oświetleniowych (parking oraz wejście na sektory 9 i 10)
- malowanie ogrodzenia od strony hali i DTŚ
- zakup nagłośnienia na boisko główne stadionu
Koszt prac razem: 12.704.343,66 zł.
Zdecydowana większość tych prac ma charakter docelowy tzn. będzie wykorzystana także po przebudowie trybun.

Pyt. 15. Dlaczego miasto Chorzów chce na własną rękę wybudować Ruchowi stadion, nie mając na tyle środków finansowych i zarazem przedłużając czas oczekiwania na nowy obiekt w kilku latach ? Czy nie lepiej byłoby połączyć siły tzn. sponsorzy, miasto, klub, kibice? Mogłoby to dać jakiś rezultat. Każdy kibic na pewno wyłożyłby jakąś złotówkę na stadion.
Marek Kopel: - Na to pytanie odpowiedziałem już w odpowiedzi na pytanie nr 3.

Pyt. 16. Jak będzie wyglądał NASZ stadion? (mam nadzieję że nie jak przystanek autobusowy)? Czy w podziemiach stadionu (jeżeli takowe będą) są przewidziane jakieś lokale np. na sklepy z pamiątkami, bary (które mogą zarabiać na klub), parkingi, toalety? Czy nie można tej inwestycji wykonać w krótszym czasie?
Marek Kopel: - Stadion będzie taki, na jaki nas stać tj. skromny, ale funkcjonalny. Trybuny będą w najbliższej dopuszczalnej odległości od boiska, a pochylenie trybun o maksymalnym dopuszczalnym kącie nachylenia. Pomieszczeń w podziemiach nie będzie. Inwestycja może być wykonana w krótszym czasie, jeśli pozyskamy dodatkowe środki (odpowiedź na pytanie nr 3).

Pyt. 17. Czemu wstępny projekt przewiduje 4 osobne trybuny (przestarzała konstrukcja uniemożliwiająca powstanie dodatkowej infrastruktury na obiekcie). Czemu nie jest budowany jako jednolita konstrukcja z wykorzystaniem łuków na trybunach?
Marek Kopel: - Projekt będzie przewidywał zabudowę łuków.

Pyt. 18. Czy trybuny będą tak jak w Anglii i na innych nowoczesnych stadionach tuż za bramkami i liniami, czy będą łuki ?
Marek Kopel: - Tak.

Pyt. 19. Zostaliśmy poinformowani, że w przyszłym roku powstanie projekt. W związku z tym jakie wytyczne odnośnie projektu zamierza postawić inwestor przyszłemu projektantowi, chodzi mi głównie o takie zagadnienia, jak pojemność, czy stadion będzie posiadał trybuny jedno czy dwupiętrowe, czy zostaną zabudowane narożniki itp. itd. oraz czy nie lepiej byłoby budować stadion w sposób analogiczny jak zrobiła to Legia, tzn. w pierwszym roku budowa 3 trybun i ich otwarcie, a w kolejnym trybuny głównej, a nie bawienie się w budowanie co rok kolejnej trybuny co bardzo wydłuży inwestycje.
Marek Kopel: - Legia nie budowała stadionu tylko miasto Warszawa, za kwotę około 400.000.000, zł. Chorzów będzie budował stadion kosztem ograniczenia wydatków na remonty dróg, budynków itp. Mamy całkowicie inne realia.

Pyt. 20. Czy prawdą jest to, że jakiś czas temu zawitał w klubie inwestor, który chciał budować stadion i inwestować w drużynę w zamian za przekazanie terenów wokół stadionu przez miasto, ale Pan jak i działacze Ruchu się nie zgodzili ?
Marek Kopel: - W ostatnich latach pojawiali się przedsiębiorcy, którzy główne chcieli zarobić na budowie stadionu i przejęciu poza przetargiem wartościowych nieruchomości. Nie dotarła do mnie żadna atrakcyjna dla miasta i klubu oferta w sprawie budowy nowego stadionu.

Pyt. 21. Ile miasto Chorzów może przeznaczyć pieniędzy na rozbudowę stadionu w Chorzowie przy ulicy Cichej 6?
Marek Kopel: - W uchwale Rady Miasta zaplanowana jest kwota łącznie 57 mln zł. Kwota ta będzie zweryfikowana po opracowaniu projektu stadionu. Tych zaplanowanych środków miasto oczywiście nie ma odłożonych, będą musiały być co roku wydzielone z budżetu miasta lub będą pozyskane (odpowiedź na pytanie nr 3).

Pyt. 22. Co z zegarem OMEGA, który jest wizytówką stadionu? Czy zostanie on przeniesiony, odnowiony, a może zastąpiony urządzeniem nowszej generacji?
Marek Kopel: - Zegar Omega nie jest, ani nigdy nie był w posiadaniu miasta. Na stadionie będzie umieszczony zegar nowej generacji, natomiast nie widzę przeszkód, aby Klub umieścił Omegę w obrębie stadionu.

Pyt. 23. Czy stadion miejski (Ruchu) będzie budowany od nowa, czy modernizowany?
Marek Kopel: - Bez zmian pozostanie ogrodzenie, boiska boczne, budynek przy boiskach bocznych, murawa z instalacją podgrzewania, system monitoringu, system identyfikacji kibica, nowe będzie jądro stadionu czyli widownia, budynek sportowo-administracyjny, oświetlenie i infrastruktura towarzysząca.

Pyt. 24.Czy wie Pan że modernizacja więcej kosztuje niż budowa od podstaw ? Pewnie Pan dobrze o tym wie więc niech Pan nie popełnia błędu tak jak Pan prezydent Krakowa tylko burzyć stadion na Cichej i budować nowy!
Marek Kopel: - Dzisiejsze trybuny i wieże oświetleniowe będą zburzone i zbudowane od nowa.

Pyt. 25. Czy projekt stadionu będzie konsultowany z działaczami klubu i kibicami?
Marek Kopel: - Pierwszym etapem projektu będzie koncepcja, która będzie konsultowana z klubem i z przedstawicielami kibiców.

Pyt. 26. Jeżeli miasto nie ma środków i koncepcji na wybudowanie nowoczesnego stadionu przy ulicy Cichej, dlaczego nie planuje sprzedaży tej dużej i atrakcyjnej działki prywatnemu inwestorowi? Taki inwestor mógłby wybudować funkcjonalny stadion a przestrzeń wokół stadionu wykorzystać do swoich potrzeb. Miasto ma dochód z podatków, klub nowoczesny stadion a inwestor atrakcyjną działkę.
Marek Kopel: - Gdyby ten pomysł był realny zarówno nasze jak i inne miasta z pewnością wykorzystałoby go i nie wykładały kasy na budowę stadionów. Nie chciałbym jednak, aby Ruch został na łasce nowego właściciela pięknej działki przy DTŚ, którego głównym celem będzie pozbycie się Ruchu i zburzenie stadionu.

Pyt. 27. Czy Miasto przewiduje przebudowę stadionu Ruchu na zasadzie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego?
Marek Kopel: - Odpowiedź jak na pytanie nr 3. Mam jednak wiedzę, że żaden stadion w Polsce nie jest wykonywany w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Wynika to stąd, że na takim przedsięwzięciu prywatny przedsiębiorca nie jest w stanie zarobić.

Pyt. 28. Jak miasto Chorzów dogaduje się z Ruchem w sprawie nowego obiektu?
Marek Kopel: - Bez problemów. Ruch jest zainteresowany nowym obiektem. Klub chciałby, aby to był obiekt najlepszy i największy, a wynajmowany od miasta za symboliczną złotówkę.

Pyt. 29. Kto będzie architektem projektu tego stadionu? Czy przebudowa stadionu przy ul. Cichej 6, bazuje tylko i wyłącznie na projekcie p. Bocianowskiego? Czy zostanie ogłoszony konkurs na projekt?
Marek Kopel: - Na wykonanie projektu ogłoszony będzie we wrześniu b.r. przetarg.

Pyt. 30. Co pan myśli o nadaniu Imienia stadionowi przy ul Cichej oraz nadania Imienia Stadionowi Śląskiemu? Jakie są pana propozycje co do tych imion?
Marek Kopel: - Stadion Śląski jest własnością Samorządu Województwa i do kompetencji Samorządu Województwa należy nadanie mu imienia. Jeśli chodzi o nadanie imienia stadionowi przy ul. Cichej to oczywiście jest to możliwe, na pewno godne byłoby nadanie mu imienia np. Gerarda Cieślika, ale ważne jest tu zdanie klubu, a także kibiców.

Pyt. 31. Jak zostanie rozwiązana kwestia hotelu Batory znajdującego się na przeciw trybuny głównej ?
Marek Kopel: - Hotel Batory jest własnością prywatną.

Kolejne pytania i odpowiedzi zostaną zamieszczone w serwisie Niebiescy.pl w piątek

źródło: Niebiescy.plRezerwowi dali Ruchowi kolejną wygraną!
REKLAMA
OSTATNI MECZ
18. kolejka II ligi - 10.11.2018 r. godz. 18:00, Chorzów
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
T. Stefanik »
M. Bulanda »
Doping »
Komentarze »
Kulisy »
Skrót meczu »
2:0
RUCH - SIARKA TARNOBRZEG
 Giel 70'
 Kowalski 90'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RADOMIAK RADOM - RUCH CHORZÓW
ul. Malczewskiego 18, Radom
17.11.2018 r. godz. 13:00
:
PLAN PRZYGOTOWAŃ
14.06 - 02.07 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 10:30 - sparing: Garbarnia Kraków 1:0 Ruch
01.07 g. 11:30 - sparing: Ruch 0:0 Widzew Łódź
03.07 - 11.07 - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu
08.07 g. 16:30 - sparing: Ruch 0:3 AS Monaco
11.07 g. 11:00 - sparing: Ruch 2:1 Odra Opole
12.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
14.07 g. 11:00 - sparing: Pniówek Pawłowice 0:1 Ruch
21.07 g. 17:00 - 1. kolejka II ligi: Siarka Tarnobrzeg - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYSZLI
Mateusz Bartolewski (Stilon)
Dominik Byszewski (zespół U-19)
Łukasz Jaworek (zespół U-19)
Wojciech Kędziora (GKS Katowice)
Kamil Lech (Podbeskidzie)
Mateusz Machała (zespół U-19)
Robert Obst (Wigry Suwałki)
Tomasz Podgórski (Podbeskidzie)
Karol Wiszyński (zespół U-19)


PRZYJDĄ?
- - -
ODESZLI
Nikołaj Bankow (?)
Mateusz Hołownia (Legia)
Libor Hrdlicka (AS Trenczyn)
Hubert Kotus (Stal Rzeszów)
Marcin Kowalczyk (GKS Tychy)
Adrian Liberacki (Gryf Wejherowo)
Bojan Marković (?)
Mello (Zagłębie Sosnowiec)
Kewin Paszek (Stal Brzeg)
Vilim Posinković (Łokomotiw)
Miłosz Przybecki (Chojniczanka)
Łukasz Siedlik (Sokół Ostróda)
Kamil Słoma (Pogoń II Szczecin)
Paweł Starzyński (Gwarek TG?)
Miłosz Trojak (Stomil Olsztyn)
Paweł Wojciechowski (Górnik Ł.)
Mateusz Zawal (?)


ODEJDĄ?
Mateusz Bogusz (Wisła Kraków?)
Maciej Urbańczyk (?)
TV NIEBIESCY


Skrót meczu Ruch 2:2 GKS

Komentarze po Ruch 2:2 GKS

Kulisy meczu Łęczna 5:1 Ruch
Fani Ruchu w Łęcznej

Komentarze po Łęczna 5:1 Ruch

Doping podczas Ruch 4:0 Skra
Kulisy meczu Ruch 4:0 Skra

Skrót meczu Ruch 4:0 Skra

Komentarze po Ruch 4:0 SkraREKLAMA
PIĘĆDZIESIĄT SZYBKICH
01.02.17: Pięćdziesiąt szybkich z "Grodkiem"
03.06.16: Pięćdziesiąt szybkich ze "Skuterem"
29.01.16: Pięćdziesiąt szybkich z "Zieniem"
16.12.15: Pięćdziesiąt szybkich z "Konczim"
02.08.15: Pięćdziesiąt szybkich z "Olem"
15.06.15: Pięćdziesiąt szybkich z "Babim"
07.06.15: Pięćdziesiąt szybkich z "Kuśwą"
22.05.15: Pięćdziesiąt szybkich z "Gigim"
15.05.15: Pięćdziesiąt szybkich z "Maliną"
WYWIADY
05.02.17: To będzie Ruch waleczny i zdeterminowany - Maciej Urbańczyk
04.02.17: Dwa tematy, ale jak zwykle, włącza się... - Waldemar Fornalik
01.02.17: Ciężko zapracowaliśmy na to, żeby grać w Ruchu - Jakub Arak
30.01.17: Tutaj mi dobrze, chcę pomóc Ruchowi... - Jarosław Niezgoda
29.01.17: Obietnice nie mają sensu. Trzeba to udowodnić - Patryk Lipski
26.01.17: Kuświk to świetny gość! Opowiadał mi... - Milen Gamakow
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Artur Balicki6
   Mateusz Bogusz4
   Wojciech Kędziora4
   Mateusz Bartolewski3
   Lukas Duriska2
   Tomasz Podgórski6
   Jakub Kowalski3
   Artur Balicki2
   Piotr Giel2
   Michał Walski2
ŻÓŁTE KARTKI
   Mateusz Bogusz5
   Mateusz Bartolewski4
   Michał Walski4
   Wojciech Kędziora3
   Jakub Kowalski3
   Dominik Małkowski3
   Artur Balicki2
   Bartłomiej Kulejewski2
   Robert Obst2
   Lukas Duriska1
REKLAMA
NOWOŚCI
18.07.18 | Kadra | Aktual.
18.07.18 | Sztab szkoleniowy | Aktual.
18.07.18 | Cennik | Aktualizacja
18.07.18 | Informacje | Aktualizacja
18.07.18 | Tabela | Aktualizacja
18.07.18 | R. wiosenna | Aktualizacja
18.07.18 | R. jesienna | Aktualizacja
05.07.18 | Pełny terminarz | Aktualizacja
REKLAMA
DOŁĄCZ DO NAS!
REKLAMA
TV NIEBIESCY
REKLAMA
TABELA
1. Widzew Łódź 37
2. Radomiak Radom 34
3. Elana Toruń 32
4. Olimpia Grudziądz 31
5. GKS Bełchatów 30
6. Górnik Łęczna 29
7. Stal Stalowa Wola 27
8. Resovia 26
9. Ruch Chorzów 24
10. Znicz Pruszków 24
11. Skra Częstochowa 21
12. Błękitni Stargard 20
13. Gryf Wejherowo 19
14. Siarka Tarnobrzeg 18
15. ROW 1964 Rybnik 17
16. Pogoń Siedlce 16
17. Rozwój Katowice 16
18. Olimpia Elbląg 15
BUTTONY
90 Minut Widzew To MY
WidzewLodz.pl Elana Toruń
UKS Ruch Chorzów Kibice.net
Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2017 | Polityka prywatności IC Service