strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Wygasa kontrakt "Ecika". Czy zostanie przedłużony?
  • Data: 18.11.22; 17:34  Dodał: Neo
Czy Łukasz Janoszka wiosną nadal będzie grać w Ruchu? W tej chwili nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Kontrakt 35-letniego pomocnika wygasa 31 grudnia, a przy Cichej nie toczyły się jeszcze rozmowy o jego przedłużeniu. - Jestem umówiony na przyszły tydzień. Wiceprezes Marcin Stokłosa zadzwonił w tym tygodniu, że trzeba się spotkać. Będziemy rozmawiać. Zobaczymy, co z tego wyniknie - mówi "Ecik".

Dziennik "Sport" informuje, że nie wszyscy w obozie Niebieskich są przekonani, czy przedłużać umowę z Janoszką, a w najnowszej przeszłości włodarze klubu udowadniali, że nie liczą się dla nich sentymenty - po awansie do drugiej ligi rozstali się z trenerem Łukaszem Beretą, po awansie do pierwszej ligi - z bardzo szeroką grupą zawodników. Decyzje te broniły się, bo klub szedł do przodu. Przypadek Łukasza Janoszki jest jednak inny - mowa o piłkarzu, który niemalże wychował się przy Cichej, rozegrał ponad 300 meczów, z czego połowę w ekstraklasie, zdobył dwa medale, a na początku 2020 roku wrócił tam ze Stali Mielec do trzeciej ligi, choć stać go wtedy było na występy na dużo wyższym szczeblu niż makroregionalny. Podpisał wtedy 3-letni kontrakt, który wygasa właśnie teraz.

Czy sam "Ecik" obawia się, że może to być koniec? - Na razie nie mam zdania na ten temat. Po prostu czekam na to, z jaką klub wyjdzie inicjatywą i czy przedłużymy umowę. Biorę każdą opcję pod uwagę. Wiadomo, że chciałbym zostać i kontynuować z klubem dobrą passę, jaką mamy - mówi Janoszka, przy którego sporym udziale Ruch wywalczył w ostatnich latach dwa z rzędu awanse.

Dziś trudno wręcz wyobrazić go sobie w innych barwach niż chorzowskie. - Nie będę ukrywał: gdy wracałem do Ruchu, miałem w głowie to, że będzie to mój ostatni klub. Zobaczymy, jakie będą decyzje. Jestem zdrowy, czuję się na siłach, by jeszcze grać. Wiem, że nadal jestem w stanie Ruchowi dać sporo. Chciałbym, by tak było, by umowa została przedłużona, by Ruch rzeczywiście okazał się moim ostatnim klubem - przyznaje "Ecik".

Janoszka zapytany, czy to problem, że działacze w trakcie rundy jesiennej nie podjęli z nim rozmów o wygasającym kontrakcie, odpowiada. - Nie, nie zaprzątałem sobie tym głowy. Sezon trwał, każdy koncentrował się na swojej pracy, teraz jest czas na podejmowanie decyzji. Nie ma to żadnego znaczenia, czy rozmawialibyśmy wcześniej, czy zaczniemy teraz. Jestem po słowie z trenerem Skrobaczem. Wiem, że trener wyraził swoje zdanie i chce, bym dalej był w drużynie - zdradza pomocnik Niebieskich.

źródło: Sport



Ruch poza barażami... Kończymy na 7. miejscu
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
19.06 - 28.06 - treningi w Chorzowie
27.06 g. 13:00 - sparing: Unia Oświęcim - Ruch
29.06 - 07.07 - zgrupowanie w Wałbrzychu
07.07 - sparing: Śląsk II Wrocław - Ruch
08.07 - 23.07 - treningi w Chorzowie
11.07 - sparing: Wieczysta Kraków - Ruch
18.07 - sparing: MFK Karvina - Ruch
24.07/26.07 - 1. kolejka I ligi
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
REKLAMA
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Michał Chrapek (Piast Gliwice)
Abraham del Moral (CD Teruel)
Krystian Rostek (Śląsk Wrocław)
ODCHODZĄ
Bartłomiej Gradecki (?)
Mo Mezghrani (?)
Dominik Preisler (?)
Jakub Szymański (?)
Przemysław Szymiński (?)
Mateusz Szwoch (?)
TV NIEBIESCY
REKLAMA
OSTATNI MECZ
34. kolejka I ligi - 24.05.2026 r. godz. 16:30, Pruszków
Czas na szpil »
Transmisja »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
Sz. Szymański »
D. Sobociński »
Kulisy »
Skrót meczu »
3:2
ZNICZ PRUSZKÓW - RUCH
 Ciepiela 5'
 Tabara 45'
 Ciepiela 55'
 Szymański 35' (k)
 Szymański 72' (k)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Patryk Szwedzik14
   Marko Kolar6
   Szymon Szymański6
   Piotr Ceglarz5
   Denis Ventura5
   Jakub Jendryka6
   Shuma Nagamatsu6
   Patryk Szwedzik5
   Denis Ventura5
   Piotr Ceglarz4
ŻÓŁTE KARTKI
   Patryk Szwedzik8
   Andrej Lukić7
   Szymon Szymański6
   Shuma Nagamatsu4
   Daniel Szczepan4
   Mateusz Szwoch4
   Denis Ventura4
   Szymon Karasiński3
   Aleksander Komor3
   Tomasz Bała2
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Ruch Chorzów 0
    2. Arka Gdynia 0
    3. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0
    4. Chrobry Głogów 0
    5. Lechia Gdańsk 0
    6. ŁKS Łódź 0
    7. Miedź Legnica 0
    8. Odra Opole 0
    9. Podbeskidzie Bielsko-Biała 0
    10. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0
    11. Pogoń Siedlce 0
    12. Polonia Bytom 0
    13. Polonia Warszawa 0
    14. Puszcza Niepołomice 0
    15. Stal Mielec 0
    16. Stal Rzeszów 0
    17. Unia Skierniewice 0
    18. Warta Poznań 0
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2026 | Polityka prywatności