strona główna Forum Kibiców Fan Page Niebiescy.pl Twitter Niebiescy.pl Stowarzyszenie Wielki Ruch Typer Foto TV Niebiescy w Youtube Relacje LIVE
Szulczek: "Czeka nas wielkie święto, które będziemy wspominać"
  • Data: 20.02.25; 16:00  Dodał: Neo
- Takie kluby jak Ruch i Wisła są zdecydowanie potrzebne na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Mocno liczę na to, że będziemy w stanie w komplecie awansować do Ekstraklasy - powiedział na konferencji przed Meczem Mistrzów trener Dawid Szulczek.

Zespół Ruchu rozpoczął piłkarską wiosnę od remisu w Siedlcach, który pozostawił ogromny niedosyt. - Źle weszliśmy w to spotkanie, trudno nam było odpowiedzieć rywalowi. Doszło do takich starć, pojedynków Szczepana ze środkowymi obrońcami. Piłka dwa, trzy razy wróciła, raz nie było faulu, drugi raz nie było faulu. W pierwszych dziesięciu minutach gra była rwana i akurat wtedy przeciwnik zdobył bramkę z rzutu wolnego. Równie dobrze mogła być decyzja, że wcześniej dostalibyśmy rzut wolny i mogliśmy z niego strzelić gola, bo i Szwoch i Szczepan byli faulowani. Popełniliśmy jednak duży błąd przy rzucie wolnym. Potem im dalej w las, tym bardziej się rozkręcaliśmy. Mieliśmy swoją sytuację, ale Siedlce też miały sam na sam, więc pierwsza połowa była na remis. W drugiej połowie czynnikiem kluczowym była temperatura, która mocno zepsuła boisko, a nie było tego widać w telewizji. Nie umieliśmy się rozkręcić, mecz był rwany - zerwanie Achillesa przez Siniora, złamany nos bramkarza Pogoni, kontuzja kostki sędziego Frankowskiego. Co chwila jakieś przerwy wybijające z uderzenia, a do tego po prostu to nie był nasz dzień, piłka nam nie siedziała - ocenił szkoleniowiec Ruchu.

- W sobotę będziemy chcieli zagrać znacznie lepiej niż w Siedlcach. Pod kątem cech mentalnych na pewno będziemy przygotowani na to, żeby grać przed dużą publiką. W momencie wyboru składu będzie miało znaczenie to, że zagramy przy 50 tysiącach ludzi. Jeżeli będę mógł postawić na kogoś, kto jest silny psychicznie i już się przy takich trybunach sprawdził, to prawdopodobnie przy wyrównanej dyspozycji i umiejętnościach zdecyduję się na zawodnika, który już się pokazał w takich warunkach - przyznał.

W spotkaniu z Pogonią debiut w barwach Ruchu zaliczył Jakub Adkonis, który w wyjściowym składzie zastąpił Bartłomieja Barańskiego. - Bartek miał trochę przerywany okres przygotowawczy, bo dwa razy był chory, rozchorował się na obozie, a jeszcze wcześniej ze względu na badania w Poznania nie brał udziału w całym mikrocyklu. Uważam, że Kuba jak na taki chrzest bojowy na zmrożonym boisku przy -7 w Siedlcach, gdzie zawodnicy Pogoni grali bardzo agresywnie, zdał ten egzamin pozytywnie. Aspekty związane z mentalnością, cechami przywódczymi, sposób myślenia czy taka czysta jakość piłkarska - uważam, że zdecydowanie jest to chłopak, przed którym stoi dobra kariera. Fajnie, że ten kolejny krok będzie stawiał w Chorzowie. Myślę, że może nam dać dużo radości, a już na pewno sprawi, że nie będziemy mieli bólu głowy. Łącznie z Karasińskim, Barańskim, Lachendro i Sobeczką mamy komfort jeśli chodzi o obsadę młodzieżowca - zaznaczył trener Szulczek.

Przed Niebieskimi ogromne wydarzenie, jakim będzie Mecz Mistrzów. Na trybunach Stadionu Śląskiego będzie mogło zasiąść 53888 widzów, zaś kibice wykupili już blisko 52 tysiące biletów. - To wielkie święto dla fanów Ruchu i Wisły, natomiast my koncentrujemy się na tym, co będzie się działo na boisku. Wszystkie kwestie medialne organizowaliśmy jeszcze przed wylotem na obóz. Wszystko po to, żeby teraz skoncentrować się tylko na meczach o stawkę. Jest tego wszystkiego dużo w mediach, ale nie jest tak w drużynie, szatni czy sztabie. Przygotowujemy się tak jak do każdego meczu, z takim założeniem, że na boisku trudniej o komunikację z piłkarzami - przyznał.

- Liczę na to, że zgarniemy trzy punkty i po wielu latach będzie to wspaniałe wydarzenie do wspominek. Podczas meczu za bardzo nie będę mógł się koncentrować na tym, co się dzieje na trybunach, bo będziemy w ogniu walki. Musimy się skupić na boisku i zmaksymalizować swoje szanse na zwycięstwo. Jeśli po latach będą wspomnienia, to będziemy do tego meczu wracać. Zachowamy sobie nagrania z tego spotkania, bo jest to duże wydarzenie - zakończył Szulczek i zdradził, że poza kontuzjowanym Patrykiem Skorą wszyscy pozostali zawodnicy będą brani pod uwagę przy ustalaniu dwudziestki meczowej.

źródło: Niebiescy.pl



Porażka we Wrocławiu
REKLAMA
OSTATNI MECZ
3. kolejka I ligi - 03.08.2025 r. godz. 14:30, Wrocław
Czas na szpil »
Relacja LIVE »
Relacja z meczu »
Relacja z wyjazdu »
Konferencja »
Wypowiedzi »
M. Zarychta »
D. Sobociński »
Oprawa »
Skrót meczu »
Wideo »
3:1
ŚLĄSK WROCŁAW - RUCH
 Sharabura 2'
 Banaszak 7'
 Banaszak 45'
 Ventura 32'
REKLAMA
NASTĘPNY MECZ
RUCH CHORZÓW - POGOŃ SIEDLCE
ul. Katowicka 10, Chorzów
08.08.2025 r. godz. 18:00
:
TV NIEBIESCY
REKLAMA
PLAN PRZYGOTOWAŃ
17.06 - 29.06 - treningi w Chorzowie
28.06 g. 17:00 - sparing: Ruch 0:0 Warta Poznań
30.06 - 06.07 - zgrupowanie w Busku-Zdroju
05.07 g. 16:00 - sparing: Pogoń 1945 Staszów 0:4 Ruch
06.07 g. 15:00 - sparing: LKS Wisła Wielka 0:7 Ruch
07.07 - 20.07 - treningi w Chorzowie
09.07 g. 12:00 - sparing: Ruch 1:1 Puszcza Niepołomice
12.07 g. 11:00 - sparing: Wisła Kraków 2:0 Ruch
21.07 g. 19:00 - 1. kolejka I ligi: Puszcza Niepołomice - Ruch
* Więcej informacji o sparingach można zobaczyć po najechaniu na
TRANSFERY
PRZYCHODZĄ
Tomasz Bała (Stal Rzeszów)
Piotr Ceglarz (Motor Lublin)
Aleksander Komor (GKS Katowice)
Nikodem Leśniak-Paduch (Skra)
Shuma Nagamatsu (Korona Kielce)
Patryk Szwedzik (Chrobry Głogów)
Przemysław Szymiński (Frosinone)
Maciej Żurawski (Warta Poznań)
ODCHODZĄ
Jakub Adkonis (Pogoń Grodzisk)
Bartłomiej Barański (Lech Poznań)
Filip Borowski (Piast Gliwice)
Jehor Cykało (FK Teplice)
Szymon Karasiński (Zagłębie L.)
Wojciech Łaski (Jagiellonia)
Łukasz Moneta (Olimpia Grudziądz)
Jakub Myszor (Raków)
Soma Novothny (Kisvarda FC)
Maciej Sadlok (Sparta Kazimierza)
Filip Starzyński (?)
Martin Turk (GD Estoril-Praia)
STRZELCY - TOP 5                         ASYSTY - TOP 5
   Denis Ventura2
   Patryk Szwedzik1
   Mateusz Szwoch1
   Piotr Ceglarz2
   Nikodem Leśniak-Paduch1
   Denis Ventura1
ŻÓŁTE KARTKI
   Andrej Lukić1
   Mo Mezghrani1
   Szymon Szymański1
   Przemysław Szymiński1
   Denis Ventura1
   Maciej Żurawski1
REKLAMA
NA SKRÓTY
  • Terminarz meczów Ruchu
  • Runda jesienna
  • Runda wiosenna
  • Kadra Ruchu
  • Sztab szkoleniowy Ruchu
  • DOŁĄCZ DO NAS!
    REKLAMA
    REKLAMA
    TABELA
    1. Wisła Kraków 9
    2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 7
    3. Wieczysta Kraków 7
    4. GKS Tychy 6
    5. ŁKS Łódź 6
    6. Polonia Bytom 6
    7. Odra Opole 6
    8. Chrobry Głogów 4
    9. Polonia Warszawa 4
    10. Śląsk Wrocław 4
    11. Stal Rzeszów 4
    12. Ruch Chorzów 4
    13. Puszcza Niepołomice 3
    14. Stal Mielec 3
    15. Pogoń Siedlce 1
    16. Górnik Łęczna 1
    17. Miedź Legnica 0
    18. Znicz Pruszków 0
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    TV NIEBIESCY
    BUTTONY
    90 Minut Widzew To MY
    UKS Ruch Chorzów Elana Toruń
    Kibice.net
    Copyright by Niebiescy.pl © 2005-2025 | Polityka prywatności