Niebieskie w półfinale PGNiG Pucharu Polski!
  • Data: 12.02.20; 21:05  Dodał: Neo
Po dramatycznym spotkaniu KPR Ruch II pokonał Start Elbląg 31:30. Gola na wagę zwycięstwa rzuciła tuż przed syreną Marcelina Polańska.

Na 30 sekund przed końcem trener Michał Boczek poprosił o czas. Ustalona została ostatnia akcja. Chorzowianki wymieniły kilka podań, Magdalena Drażyk znalazła lukę w obronie Startu Elbląg, ale jej rzut obroniła Wioleta Pająk.

Do końca pozostało kilka sekund, Niebieskie spróbowały raz jeszcze. Piłka trafiła do Marceliny Polańskiej, a ta - niemal równo z syreną - zapewniła Ruchowi II Chorzów wygraną 31:30 i awans do półfinału Pucharu Polski!

Radość naszych zawodniczek była ogromna. Kibice bili im brawa na stojąco. Dziewczyny na to zasłużyły!

Ze Startem Ruch mierzył się po raz drugi w krótkim odstępie czasu. Jedenaście dni temu - w Superlidze - prowadził przez ponad 50 minut, był bliski odniesienia zwycięstwa, ale ostatecznie przegrał 33:35.

Tym razem scenariusz był inny. To Start szybko uzyskał przewagę (5:3 po bramce Katarzyny Cygan). Niebieskie (grając jako nominalne rezerwy) wyrównały, a Agnieszka Piotrkowska dała im nawet prowadzenie 7:6 (w 15. minucie), ale później do głosu znów doszła drużyna Andrzeja Niewrzawy. Trzy razy do siatki trafiła Alona Shupyk (11:13 z perspektywy Ruchu). Sędziowie kilka razy odsyłali zawodniczki z Elbląga na dwie minuty, ale chorzowianki nie potrafiły tego wykorzystać.

W końcówce I połowy role się odwróciły - kary "złapały" Klaudia Grabińska i Katarzyna Masłowska, a przewaga Startu wzrosła do czterech goli (14:18), m.in. dzięki Tatjanie Trbović, która dwa razy nie dała szans Karolinie Kuszce.

Po zmianie stron Ruch ruszył do odrabiania strat i już w 35. minucie przegrywał zaledwie 19:20. Nie do zatrzymania była Agnieszka Piotrkowska. Rozgrywająca Ruchu zdobyła po przerwie aż pięć bramek (a łącznie osiem). W 41. minucie Jasinowska doprowadziła do remisu 24:24.

W ostatnim kwadransie kilka świetnych interwencji zanotowała bramkarka Kaja Gryczewska. W 56. minucie Ruch wyszedł na prowadzenie 29:28. - Puchar jest nasz! - krzyknęli kibice Niebieskich. Za wcześnie, bo Start dwukrotnie wyrównywał. Aż w końcu w roli głównej wystąpiła Polańska.

Ruch II jest pierwszym półfinalistą PGNiG Pucharu Polski. Drugi wyłoniony zostanie 21 lutego (mecz Korony Handball Kielce z Młynami Stoisław Koszalin). Do rywalizacji od 1/2 finału dołączą dwa najlepsze zespoły w kraju - MKS Perła Lublin oraz Metraco Zagłębie Lubin. I to właśnie z którąś z tych ekip „Niebieskie” zagrają w półfinale - u siebie, 11 marca.

A już w niedzielę w hali MORiS odbędzie się kolejny mecz, tym razem w Superlidze. Zespół Michała Boczka zmierzy się z Eurobudem Jarosław (godz. 17).

KPR Ruch II Chorzów 31:30 (14:18) Start Elbląg

KPR Ruch II: Chojnacka, K. Gryczewska, Kuszka - Jasinowska 3, Drażyk 4, Polańska 6, Masłowska 2, Jaroszewska, Piotrkowska 8, Doktorczyk 1, Lipok 2, Sójka, Grabińska 1, Stokowiec 4.

Start: Pająk, Orowicz - Waga 4, Pękala 5, Katarzyna Cygan 3, Kaczmarek, Trbović 3, Szulc 1, Shupyk 5, Dronzikowska 5, Stapurewicz 1, Yashchuk 3.

Kary: Ruch II - 10 minut, Start - 14 minut.

Sędziowie: Andrzej Gratunik (Zielona Góra) i Mariusz Wołowicz (Wtórek)