Remis w sparingu z trzecioligowcami
  • Data: 23.01.18; 10:10 (akt.)  Dodał: Redakcja
Podopieczni trenera Chouana Ramona Rotsy w pierwszym tegorocznym sparingu zremisowali z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie 2:2. Bramki dla Niebieskich strzelili Paweł Wojciechowski oraz Mateusz Hołownia.

Chorzowianie od 21. minuty przegrywali z Pniówkiem 0:1. Sędzia podyktował rzut karny po faulu Huberta Kotusa, a jedenastkę wykorzystał Sławomir Szary, który popisał się podcinką i nie dał szans Kewinowi Paszkowi. Ruch odpowiedział bardzo szybko, bo trzy minuty później do siatki rywali trafił Paweł Wojciechowski. Nowy nabytek dobił piłkę do bramki po strzale Kamila Słomy.

Niebiescy w pierwszej połowie mieli znaczną przewagę, ale nie zdołali jej udokumentować kolejnym golem. W przerwie Rotsa dokonał aż dziesięciu zmian, a na boisku na kwadrans pozostał jeszcze testowany Kotus.

Druga część spotkania była słabsza od pierwszej. Ruch miał jednak szansę na odniesienie zwycięstwa, bo w 81. minucie w polu karnym sfaulowany został Artur Balicki. Sędzia wskazał na "wapno", a do siatki Pniówka trafił Mateusz Hołownia.

Prowadzenia nie udało się dowieźć do końca, gdyż bardzo dobrym uderzeniem popisał się Maciej Gaszka, który trafił w okienko bramki strzeżonej przez Jakuba Bieleckiego.

Sparing: Ruch Chorzów 2:2 (1:1) Pniówek Pawłowice Śląskie

Bramki: Wojciechowski 24', Hołownia 82' (k) - Szary 21' (k), Gaszka 87'

Ruch:

I połowa: Paszek - Hiszpański, Kowalczyk, Rutkowski, Kotus - Słoma, Trojak, Walski, Wojciechowski, Posinković - Majewski.

II połowa: Bielecki - Hiszpański, Kulejewski, Hołownia, Kotus (59' Rutkowski) - Starzyński, Zawal, Sikora, Bogusz, Mello - Balicki.

Trener: Chouan Ramon Rotsa

Pniówek: Gocyk - Glenc, Szary, Szczyrba, Wójcik, Nowara, Przybyła, Wadas, Wuwer, Szatkowski, Pieczka.

Trener: Jan Woś

Zapis relacji LIVE:

90' Niebiescy zremisowali w sparingu z Pniówkiem 2:2.

88' Maciej Gaszka trafił w okienko.

87' Pniówek doprowadził do wyrównania.

85' Niebiescy wyszli z tego obronną ręką.

84' Rożny dla rywali. Wcześniej udaną interwencję zaliczył Bielecki.

83' Niebiescy są bliscy pierwszej wygranej w 2018 roku.

82' Hołownia strzelił przy słupku i Ruch prowadzi!

81' Karny dla Ruchu po faulu na Balickim!

80' Druga połowa znacznie słabsza od pierwszej.

78' Nieudana wrzutka Starzyńskiego.

77' Rzut rożny dla chorzowian. Z dystansu uderzył Patryk Sikora.

73' Niezła okazja Mello po dograniu Komarnickiego. Brazylijczyk nie trafił jednak w piłkę.

69' Defensywa Ruchu złapała rywala na spalonym.

68' Dwa faule w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw przewinił Balicki, a po chwili ucierpiał Zawal.

67' Korner dla Niebieskich.

66' W Kamieniu delikatnie prószy śnieg.

65' W drugiej części spotkania Niebiescy nie mają już tak dużej przewagi, ale gra i tak toczy się głównie na połowie Pniówka.

62' Piłka po strzale Starzyńskiego zatrzymała się na zawodniku rywali.

61' Sikora chciał uruchomić Balickiego, jednak napastnika uprzedził bramkarz.

60' Znakomita interwencja Komarnickiego w defensywie!

60' Hołownia przesunął się na lewą obronę, a Rutkowski zagra w środku.

59' Rutkowski zastąpił Kotusa.

56' Kotus aktywny na lewej stronie. Tym razem bez dośrodkowania w pole karne.

54' Mello mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale skutecznie przeszkadzał mu obrońca. Zdaniem arbitra nie było faulu.

47' Jeszcze jedna zmiana w przerwie. Komarnicki wszedł w miejsce Hiszpańskiego.

46' Rozpoczęła się druga część spotkania.

W drugiej połowie Niebiescy zagrają w składzie: Bielecki - Hiszpański, Kulejewski, Hołownia, Kotus - Starzyński, Zawal, Sikora, Bogusz, Mello - Balicki.

45' Za nami pierwsza połowa.

42' Sędzia ukarał jednego z graczy Pniówka żółtą kartką. Faulowany był Vilim Posinković.

40' Wynik na to nie wskazuje, ale Niebiescy prezentują się znacznie lepiej od rywali.

37' Ajj i niewiele zabrakło! To była świetna akcja Ruchu, którą powinien wykończyć Wojciechowski. Skończyło się jednak słabym strzałem Słomy.

36' Ruch stale ma przewagę. Niebiescy są coraz bliżsi drugiej bramki.

35' Dobrze pokazał się Posinković, który obsłużył Walskiego. Pomocnik chyba był faulowany, ale sędzia nie użył gwizdka.

34' Nieudana wrzutka Słomy.

33' Słoma uruchomił na lewym skrzydle Kotusa, który dośrodkował w pole karne do Majewskiego. Piłka leciała trochę za wysoko.

29' Faul na Kotusie w polu karnym Ruchu.

25' Paweł Wojciechowski dobił piłkę do bramki po strzale Kamila Słomy, czym doprowadził do wyrównania.

24' Szybka odpowiedź Ruchu! 1:1!

22' Paszek był bezradny. Rzucił się w bok, a piłka wpadła w środek po podcince.

21' Sławomir Szary pewnie wykorzystał jedenastkę. 0:1.

20' Karny dla Pniówka o faulu Kotusa.

17' Dobrze spisują się w defensywie boczni obrońcy - Kotus oraz Hiszpański. Często przerywają ataki Pniówka.

15' Bartosz Gocyk obronił strzał Mateusza Majewskiego, który otrzymał dobre prostopadłe podanie od Kamila Słomy.

14' Tym razem udana interwencja drugiego z testowanych obrońców - Huberta Kotusa.

11' Świetny wślizg Hiszpańskiego. Od bramki Paszek.

9' Faul na Posinkoviciu, który popisał się niezłym dryblingiem.

8' Udana interwencja Hiszpańskiego w defensywie.

5' Hubert Kotus dośrodkował w pole karne, lecz Majewski nie zdążył dojść do piłki.

4' Obrońcy rywali złapali Majewskiego na spalonym.

2' Pierwsza akcja chorzowian nie zakończyła się zdobyciem gola. Grę wznowi bramkarz Pniówka.

2' Na taki skład postawił trener Woś: Gocyk - Glenc, Szary, Szczyrba, Wójcik, Nowara, Przybyła, Wadas, Wuwer, Szatkowski, Pieczka.

1' Piłkarze Ruchu w koszulkach w niebiesko-białe pasy.

1' Rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania.

Na trybunie stawiło się około 30 osób. Jest wśród nich Prezes Ruchu Janusz Paterman.

Piłkarze przygotowują się do wyjścia na boisko.

Trwa rozgrzewka zespołów Ruchu i Pniówka.

Trenerem naszych dzisiejszych rywali jest były piłkarz Niebieskich, Jan Woś.

Boisko zostało dobrze przygotowane. Nie zalega na nim śnieg.

Pozostali gracze testowani przez Ruch to Hubert Kotus i Mateusz Majewski.

Do Kamienia dotarł Fabian Hiszpański. 24-letni prawy obrońca będzie sprawdzany przez sztab szkoleniowy Niebieskich. Hiszpański jesienią pozostawał bez klubu. W sezonie 2016/2017 grał w pierwszoligowej wówczas Wiśle Puławy. Większość swojej dotychczasowej kariery spędził w Wiśle Płock. Na swoim koncie ma 5 ekstraklasowych występów w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała.

We wtorek, o godzinie 11:00, rozpocznie się pierwszy tej zimy sparing Ruchu Chorzów. Drużyna Niebieskich w Kamieniu k. Rybnika zmierzy się z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

źródło: Niebiescy.pl / Ruch Chorzów

28. kolejka Ekstraklasy - 11.04.2024 r. godz. 20:30, Szczecin